Reklama
Reklama

Prezydent Zamościa z prokuratorskimi zarzutami

źródło: oficjalny profil Facebookowy Andrzeja Wnuka źródło: oficjalny profil Facebookowy Andrzeja Wnuka

Prokuratura Okręgowa w Siedlcach przedstawiła prezydentowi Zamościa Andrzejowi Wnukowi zarzut składania fałszywych zeznań. - Nie popełniłem żadnego przestępstwa – odnosi się do sprawy Andrzej Wnuk.

Sprawa ma związek z wieloletnim konfliktem prezydenta z radnym Markiem Kudelą. W 2016 roku zamojscy radni dyskutowali nad pozbawieniem Kudeli mandatu radnego. Wówczas wobec radnego pojawiły się zarzuty, według których miał on mieszkać nie w Zamościu, lecz w pobliskim Sitańcu, co nie pozwalałoby mu pełnić funkcji radnego. Pojawiło się również nagranie, które miałoby to potwierdzać. Radny Kudela twierdził, że wideo zostało zrobione z ukrycia przez prezydenta Wnuka kamerą samochodową. Prezydent zaprzeczał, twierdził, że nagranie otrzymał od nieznanej osoby i ostatecznie oskarżył radnego o pomówienie. Spawa trafiła do sądu, który uznał, że wypowiedzi radnego Kudeli były prawdziwe. Wówczas złożono zawiadomienie do prokuratury dotyczące składania fałszywych zeznań przez prezydenta.

Prokuratura zarzuciła Wnukowi, że jako świadek dwukrotnie zeznał przed sądem nieprawdę oraz zataił prawdę, co do okoliczności wejścia w posiadanie nagrania wideo oraz daty zapisu nagrania.

Andrzej Wnuk odniósł się do zarzutu we wpisie na portalu społecznościowym. "Prokuratura, na wniosek Pana Radnego Marka Kudeli postawiła mi zarzut fałszywych zeznań. Sprawa dotyczy 2016 roku, kiedy Pan Marek Kudela publicznie twierdził, że mieszka w Zamościu, a istniało nagranie pokazujące jego codzienne życie w Sitańcu. To ewidentne kłamstwo zostało usankcjonowane w przestrzeni publicznej, a mnie przypadły w udziale zarzuty karne - co jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe i krzywdzące."- napisał Wnuk.

Prezydent twierdzi, że jest niewinny. "Nie przyznaję się do winy, bo przestępstwa żadnego nie popełniłem. Uważam, że radny reprezentujący mieszkańców powinien otwarcie przyznać, że od dawna nie mieszka w Zamościu. I gdyby rzeczywiście mieszkał w Zamościu, nie powinien obawiać się nagrywania przez kogokolwiek, jego aktywności życiowej w Sitańcu. Przed sądem udowodnię swoją niewinność. To jest kolejny przypadek gdy prokuratura daje się wplątać w grę polityczną. Przeciwnicy polityczni - widząc jak duże mam poparcie wśród mieszkańców Zamościa (wygrana w pierwszej turze wyborów prezydenckich) po raz kolejny uciekają się do brudnych chwytów..." - dodał prezydent Zamościa.

6 komentarzy

 • ja
  ja środa, 16 wrzesień 2020 12:13 Link do komentarza

  pycha kroczy przed upadkiem

 • noPIS
  noPIS środa, 16 wrzesień 2020 12:19 Link do komentarza

  Ta mina na zdjęciu mówi wszystko...

 • Bosniax
  Bosniax środa, 16 wrzesień 2020 12:47 Link do komentarza

  Wywalić go bo sam zwalnia ludzi z pracy ze szkół itd

 • noPO
  noPO środa, 16 wrzesień 2020 12:55 Link do komentarza

  Do właścicieli słupa reklamowego obok przystanku na ul. Szczebrzeskiej (przy pawilonie Jasiek), który jest jednocześnie kontenerem na szkło: albo zabierzcie ten kontener, albo go wreszcie opróżnijcie! Ludzie nie mogąc już wepchnąć słoika albo butelki zostawiają to , potem trzeba to sprzątać. A odnośnie sprawy pana prezydenta Wnuka: trzymamy za Pana kciuki i wierzymy że udowodni Pan swoją niewinność.

 • eva
  eva środa, 16 wrzesień 2020 16:40 Link do komentarza

  cwaniak

 • LZ
  LZ środa, 16 wrzesień 2020 18:35 Link do komentarza

  A gdzie mieszka Pan prezydent? Włączcie w końcu ten Sitaniec do miasta, będzie spokój i wpływy z podatków. A nie tak, że większość UM jest z gmin ościennych, tam płacą podatki i ustalają bez sensu przepisy dla mieszkańców miasta, bo ich to nie dotyczy.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us