Reklama

Wtargnął do mieszkania, zastraszył gospodarza i chciał ukraść telefon

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Nawet 12 lat pozbawienia wolności może grozić 45-latkowi, który nocą wyrwał zamknięte drzwi do jednego z mieszkań i wtargnął do środka. Potem naruszając nietykalność gospodarza i grożąc pozbawieniem życia usiłował ukraść jego telefon. Przestępcze plany pokrzyżowali mu policjanci. 45-latek został już tymczasowo aresztowany i za kradzież zuchwałą odpowie w warunkach recydywy. 

- W nocy z wtorku na środę na numer 112 zadzwonił mieszkaniec jednego z zamojskich osiedli prosząc o pilną pomoc. Wystraszonym głosem wyjaśnił, że do jego mieszkania dobija się nieznajomy mężczyzna. Po tym rozłączył się. Powiadomiony o zdarzeniu dyżurny zamojskiej Policji natychmiast wysłał tam policjantów. Mundurowi z Wydziału Patrolowo Interwencyjnego po kilku minutach byli już pod adresem zgłaszającego. Zastali tam otwarte drzwi do mieszkania, na których widać było, że ktoś otworzył je siłowo. Wewnątrz przebywał zgłaszający oraz mężczyzna, który wtargnął do jego mieszkania. W pokojach panował bałagan, widać było, że ktoś przeszukiwał mieszkanie. Policjanci natychmiast zatrzymali sprawcę. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

49-latek wyjaśnił mundurowym, że nie zna sprawcy. Przebywając w mieszkaniu usłyszał, że ktoś dobija się do drzwi, a po chwili agresor wyważył zamknięte na klucz drzwi i wszedł do środka. Zdemolował pomieszczenia, przeszukał wersalkę i szafki. Uderzył właściciela i groził mu pozbawieniem życia. 45-latek zabrał również jego telefon.

- Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do komendy i osadzony w policyjnym areszcie, był pod działaniem alkoholu. Wczoraj został doprowadzony przed oblicze prokuratora, który przedstawił mu zarzut usiłowania kradzieży zuchwałej telefonu, którego wartość pokrzywdzony oszacował na kwotę 1100 złotych. - wyjaśnia rzeczniczka.  - Mężczyzna tłumacząc się ze swojego postępowania twierdził, że do mieszkania wtargnął przypadkowo. Zapewne uwadze sądu nie umknie również fakt, że w czasie czynu naruszył mir domowy, nietykalność właściciela mieszkania oraz groził mu pozbawieniem życia.

Zgodnie z kodeksem karnym, kto dopuszcza się kradzieży szczególnie zuchwałej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 8. 45-latek może spodziewać się surowszej kary ponieważ odpowiada w warunkach recydywy. Ponadto na wniosek policjantów i prokuratora Sąd Rejonowy w Zamościu zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres najbliższych trzech miesięcy.

1 komentarz

  • Miś
    Miś niedziela, 13 wrzesień 2020 10:20 Link do komentarza

    A ja bym go zaj..... Z mojego mieszkania żywy by nie wyszedł. Za takie coś tylko śmierć.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us