19-latek odpowie za kradzież rozbójniczą

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Zuchwały złodziej wsiadając do busa zabrał 15-latkowi czapkę, a kiedy nieletni próbował odzyskać swoją własność zagroził, że go pobije.

- Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w busie relacji Zamość – Sułów. Z informacji przekazanych przez zgłaszającego wynikało, że na jednym z przystanków w Zamościu wsiadł młody mężczyzna, podszedł do siedzącego w samochodzie 15-letniego pasażera i zabrał mu czapkę z daszkiem. Kiedy nieletni próbował odzyskać swoją własność, ten zagroził, że go pobije. Napastnik wysiadł z busa w jednej z miejscowości położonej w gminie Nielisz. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzanego. 19-latek z gm. Nielisz w czasie zatrzymania na głowie miał skradzioną czapkę, a w organizmie ponad promil alkoholu.

- Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał prokuratorski zarzut kradzieży rozbójniczej. Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zamościu postanowił, że 19-latek czekając na rozprawce i wyrok sądu pozostanie pod policyjnym dozorem. Ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego - informuje rzecznika. 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us