Reklama
Reklama

Uwaga kierowcy. Zmienia się organizacja ruchu na zamojskiej starówce

Grafika: STRABAG Sp. z o.o Grafika: STRABAG Sp. z o.o

Od 14 września, czasowo zmieni się organizacja ruchu na Starym Mieście w Zamościu. Zmiany są wprowadzane ze względu na przebudowę placu Stefanidesa, placu Wolności i ul. Łukasińskiego.

Rozpoczyna się zapowiadana realizacja inwestycji. Zadania podzielono na trzy etapy.

Pierwszy rozpoczyna się 14 września i zakłada zamknięcie ul. Łukasińskiego na odcinku od ronda Hetmana Jana Zamoyskiego do ul. Zamenhoffa oraz wyłączenie z użytkowania placu Stefanidesa z ul. Bazyliańską do ulicy Zamenhoffa i odcinka ulicy Solnej dla ruchu kołowego. Przewidywany termin zakończenia tego etapu to koniec marca 2021r.

Drugi etap zakłada zamknięcie ul. Łukasińskiego na odcinku od ul. Zamenhoffa do ronda Braci Pomarańskich wraz częściowym zajęciem jezdni i pierścienia ronda oraz wyspy ronda dla ruchu kołowego. Pozostawiono możliwość ruchu na rondzie między ul. Okopową a ul. Partyzantów. Ruch między ulicami będzie odbywał się wahadłowo - sterowany sygnalizacją świetlną. Przewidywany termin zakończenia etapu drugiego to koniec czerwca 2021.

Trzeci etap zakłada zamknięcie ul. Okopowej na odcinku od przejazdu kolejowego do ronda Braci Pomarańskich wraz częściowym zajęciem jezdni i pierścienia ronda dla ruchu kołowego, nie wykonanych w drugim etapie prac. Ponadto wyłączony z użytkowania zostanie plac Wolności z ulicą T. Kościuszki. Pozostawiono możliwość ruchu na rondzie między ulicami Łukasińskiego a Partyzantów. Ruch ten będzie odbywał się wahadłowo sterowany sygnalizacją świetlną. Przewidywany termin zakończenia etapu trzeciego to koniec października 2021.

W każdym etapie wyznaczono objazdy: w pierwszym i drugim etapie ulicami Partyzantów, Peowiaków i Marszałka J. Piłsudskiego, a w trzecim etapie ulicami Orląt Lwowskich, Partyzantów i Łukasińskiego.

W trakcie trwania każdego z etapów w obszarze objętym robotami dla ruchu pieszego zostanie zapewniona dostępność do obiektów użyteczności publicznej oraz punktów usługowych. Teren robót zostanie wydzielony przenośnymi ogrodzeniami o wysokości 2m.

Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o. o. w Zamościu informuje, że w związku z realizacją inwestycji od 14 września autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały przez ul. Peowiaków.

4 komentarzy

 • RW
  RW czwartek, 10 wrzesień 2020 08:33 Link do komentarza

  Super. Po to było wybudowanie wysepki na ul. Peowiaków, żeby zamiast dwóch pasów ruchu był jeden. Tak mógł uczynić tylko zamojski ZDG.

 • jan III
  jan III czwartek, 10 wrzesień 2020 10:38 Link do komentarza

  To już teraz "dobiją" ul. Peowiaków, która i tak jest w opłakanym stanie. Ciekawe kiedy nastąpi wreszcie jej remont i poszerzenie jezdni a nie jej zwężenie jak to ma miejsce obecnie.

 • prq
  prq czwartek, 10 wrzesień 2020 17:40 Link do komentarza

  Z przystanku PKP na Peowiaków odjeżdżają codziennie 4 pociągi do Lublina,
  2 do Hrubieszowa,
  1 przez Krasnystaw, Lublin i Warszawę do Piły,
  1 przez Biłgoraj, Rzeszów i Kraków do Wrocławia.

  http://www.bilkom.pl
  Na tej stronie można kupić bilet kolejowy na całą trasę podróży, również z przesiadkami między pociągami osobowymi (np. Regio) a pośpiesznymi (IC, TLK).
  Na jednym blankiecie i taniej niż kupowane oddzielnie.

 • xxl
  xxl czwartek, 10 wrzesień 2020 18:54 Link do komentarza

  prq; do czego ten tekst????

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us