Pielgrzymi diecezji zamojsko-lubaczowskiej wyruszyli na Jasną Górę [ZDJĘCIA]

foto: Paweł Nowak foto: Paweł Nowak

2 sierpnia wyruszyła z Zamościa 38. piesza pielgrzymka diecezji zamojsko-lubaczowskiej na Jasną Górę. Pielgrzymi do przejścia mają ponad 300 km. Na Jasną Górę dotrą 13 sierpnia.

9 komentarzy

 • nieprawdaż?
  nieprawdaż? niedziela, 02 sierpień 2020 16:26 Link do komentarza

  "na Jasną Górę" powinno być w cudzysłowie chyba, wg nowych zasad żaden z tych pielgrzymów nie powinien dojść do Częstochowy, jak mniemam?

 • Mis
  Mis niedziela, 02 sierpień 2020 18:43 Link do komentarza

  A gdzie Twoim zdaniem powinni dojść?

 • observer
  observer poniedziałek, 03 sierpień 2020 06:22 Link do komentarza

  Wylęgarnia Covidów - gdzie maseczki? dystans?

 • do Mis
  do Mis poniedziałek, 03 sierpień 2020 07:02 Link do komentarza

  wg planów mieli iść do końca etapu i wrócić do domu, a nastepnego dnia wyrusza inna grupa, chyba ze sie cos zmieniło albo znalezli jakis sposób by to obejść :D (Polak potrafi)

 • do durnia
  do durnia poniedziałek, 03 sierpień 2020 08:29 Link do komentarza

  gdzie ? Może tu: "Lament na Placu Konstytucji"

 • Ewa
  Ewa środa, 05 sierpień 2020 22:00 Link do komentarza

  Kościół w trakcie epidemii pokazuje ZERO ODPOWIEDZIALNOŚCI za ludzkie życie i zdrowie. Księża potrafią tylko pięknie mówić z ambony. Podczas lata teatralnego w Zamościu urządza się np limitowany wstęp dla publiczności i krzesełka co 2 metry, a Kościoła nie obowiązują żadne restrykcje - jak mafia lub "państwo w państwie".

 • AW
  AW czwartek, 06 sierpień 2020 06:45 Link do komentarza

  Towarzyszko. Łżesz. A mafii to poszukaj u siebie w melinie. Bo to prdez takich ty

 • Olunia
  Olunia czwartek, 06 sierpień 2020 14:14 Link do komentarza

  Do: Ewa. Ewuniu, jak myjesz garnki to wylewaj pomyje do własnego ogródka a nie tam, gdzie nie zaglądasz. Teraz księża nie mówią kazań z ambony, widocznie dawno cię babcia prowadziła do kościoła i tylko pamiętasz że z ambony, jak miałaś 60 lat temu pięć latek. Poza tym nikt ci nie każe iść tam, gdzie nie chcesz, weź krzesełko i idź oglądać jakiś spektakl, tylko pamiętaj, załóż na buzię maseczkę i krzesełko postaw 2 metry od sąsiedniego krzesełka.

 • Chrześcijanin-Polak
  Chrześcijanin-Polak środa, 12 sierpień 2020 15:35 Link do komentarza

  Chciałoby się przeżyć te atmosferę wspólnoty,która tworzą ci co przez wiele dni są razem,gościnność po drodze itd. Mam tylko wewnętrzny opór czy skoro jest to religijne przeżycie -chrześcijańskie czy będę w prządku wobec Jezusa-Boga i nauki apostolskiej,Ewangelii. Bo to jest najważniejsze uważam być w porządku wobec woli Bożej. Pan Bóg palcem swoim napisał Dekalog. Jako chrześcijanin wierzę ,że zbawienie jest darmo z łaski przez wiarę nie z uczynków i że ta łaska Boża uzdalnia mnie do dobrych uczynków,które są (upraszczając ) możliwe dzięki wspaniałemu darowi jakim jest właśnie 10 przykazań. Mam przekonanie,że chyba wszyscy pielgrzymi idą w szczerej wierze i pragnieniu otrzymania Boskiej zbawiennej łaski. I tu zaczyna sie problem właśnie :Jak pogodzić te dwie sprzeczności ,które obrosły tradycją i czasem pozornie uwiarygadniającym coroczny rytuał .
  Na spokojnie i bez emocji każdy musi w sumieniu podjąć decyzję jak mówił św. Piotr kogo należy bardziej słuchać -Boga czy ludzi?

  Po pierwsze -drugie przykazanie mówi by człowiek nie tworzył kultu obrazów,wizerunków ,posągów itd. by nie kłaniał się prze nimi i nie oddawał czci. Koniec kropka ,żadna dyskusja z Bogiem chyba nie przystoi chrześcijaninowi .nawet i to ,że próbuje się bezzasadną -niebiblijną argumentacją o prawie kościoła do zmiany przykazań to usprawiedliwić. Tak na marginesie to dlaczego dopiero ponad tysiąc lat po Chrystusie taki manewr wykonano. Dla ciekawości w jednym chyba z katechizmów zawarto sformułowanie w odpowiedzi na pytanie dlaczego przykazania katechizmowe (ludzkie ) różnią się od Boskich (luźny cytat z pamięci ) "[...spodobało się kościołowi..dokonać zmiany dziesięciu przykazań ,...usunięto drugi,zmieniono 4-te a 10 rozdzielono...] . Trudni mi by było iść i kłaniać się przed obrazem nawet tak kogoś ważnego w dziele Boskiego zbawienia jakim była Maria Matka mojego Zbawiciela,która de facto wypowiedziała bardzo ważne dla mnie i każdego naśladowcy Chrystusa zdanie : „cokolwiek On (Jezus) wam powie to czyńcie „
  I w związku z ostatnim zdaniem pojawia się druga sprzeczność w nauczaniu kościoła a także w ogromnej większości w nieświadomej praktyce milionów szczerych chrześcijan. Chociaż z obserwacji reakcji na próbę rozmowy,dyskusji należy wysnuć smutny wniosek ,że dla bardzo wielu pasuje ta nieświadomość .Strach przed prawdą ? Dla jasności nie twierdzę ,ze ja mam rację .Ale jeśli naprawdę zbawienie coś dla mnie znaczy to do licha w XXI wieku nie ma problemu z weryfikacją moich chrześcijańskich przekonań -wiary. Biblia to nie z zaświatów opcja do uzyskania i poczytania .To nie jest jeszcze ponowny czas gdy za posiadanie,czytanie Pisma św. płonęło się na stosie,było wyklinanym ,pozbawianym czci i majątku. Ew. wg św. Mateusza 7 „21Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!" Cóż to jest nieprawość .Coś co jest sprzeczne z prawem!!!

  Po drugie zatem: nasz Pan i Zbawiciel -Jezus wyraźnie zrozumiale chyba dla każdego oświadcza,że „nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie...”.To samo twierdzi jako apostoł Jezusa św. Piotr ,że „ nie ma żadnego innego imienia pod niebem danego ludziom ,przez które moglibyśmy być zbawieni...”
  (Do wujka Google z weryfikacją wiarygodności zapisu biblijnego cytatów powyższych odsyłam).

  Tak trochę politycznie na koniec.
  Pan Prezydent Wałęsa słynący z oryginalnych wypowiedzi kiedyś wypowiedział (z całym szacunkiem ) ale moim zdaniem nieprzemyślaną do końca frazę (w kontekście powyższego komentarza),że „ nikogo się nie boi tylko Pana Boga „ .Czy zatem ozdobnik na klapie marynarki i praktyka religijna publicznie demonstrowana temu nie przeczy .

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us