Strażacy ćwiczyli z żołnierzami [ZDJĘCIA]

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Na terenie poligonu wojskowego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego przewożącego żołnierzy z samochodem osobowym. Część żołnierzy doznała różnego rodzaju obrażeń. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń zgrywających jednostek ochrony przeciwpożarowej i służb współdziałających oraz 25 Batalionu Lekkiej Piechoty w Zamościu.

Ćwiczenia odbyła się 28 lipca na terenie poligonu wojskowego w Sitańcu.

- Scenariusz przewidywał zdarzenie masowe w komunikacji drogowej tj. podczas ćwiczeń na terenie poligonu wojskowego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego przewożącego żołnierzy z samochodem osobowym w następstwie którego część żołnierzy doznała różnego rodzaju obrażeń. Strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Zamościa oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Mokrego i Złojca zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali dostęp do osób zablokowanych w pojazdach z wykorzystaniem hydraulicznych narzędzi ratowniczych, podali prąd piany ciężkiej w celu zabezpieczenia ppoż. pojazdów. Ponadto sprawili namiot pneumatyczny, który po przeprowadzeniu wstępnej segregacji poszkodowanych pełnił funkcję punktu pomocy medycznej. Żołnierze z 25 Batalionu Lekkiej Piechoty oraz Zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego zajęli się aspektem medycznym w tym przeprowadzeniem wstępnej segregacji osób poszkodowanych oraz zaopatrzeniem medycznym osób poszkodowanych. - relacjonuje mł. bryg. Marcin Żulewski z zamojskiej PSP.

Celem ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie możliwości współpracy służb, w tym 25 Batalionu Lekkiej Piechoty w Zamościu.

W ćwiczeniach uczestniczyły zastępy PSP z Komendy Miejskiej PSP w Zamościu, Ochotnicze Straże Pożarne z Mokrego i Złojca, Zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego, Policja oraz żołnierze z 25 Batalionu Lekkiej Piechoty.

Zdjęcia: mł. bryg. Dominik Kukułowicz; 25 BLP

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us