Zamość: Pożar zakładu stolarskiego

foto: PSP Zamość foto: PSP Zamość

Pożar zakładu stolarsko - meblowego przy ul. Lipowej w Zamościu. Prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia mogło być zaprószenie ognia.

Zdarzenie miało miejsce 23 lipca około godziny 21.

- Do zdarzenia zostały skierowane zastępy PSP i OSP. Po dojeździe stwierdzono, że pożarem objęte jest jedno z siedmiu pomieszczeń przylegających do siebie w układzie szeregowym. Płomienie wydobywały się z pod podłogi drewnianej na wysokości wejścia do pomieszczenia Bezpośrednio zagrożone były pomieszczenia przylegające wśród których znajdował się magazyn gazów technicznych oraz namiotowe magazyny w których zgromadzone były płyty meblowe. Strażacy przystąpili do działań gaśniczych, w tym działań w obronie przy magazynie gazów technicznych. Po przygaszeniu ognia przystąpiono do prac rozbiórkowych nadpalonej podłogi, oddymieniu pomieszczeń oraz kontroli pomieszczeń pod kątem obecności tlenku węgla - informuje mł. bryg. Marcin Żulewski z PSP w Zamościu.

Straty oszacowano na kwotę 50 tys. złotych. Uratowane mienie to ok. 500 tys zł. Spaleniu uległo: płyty meblowe nagromadzone w pomieszczeniu objętym pożarem, dwa okna, drzwi wejściowe, około 6m2 podłogi drewnianej pod którą nagromadzone były trociny oraz instalacja elektryczna w pomieszczeniu objętym pożarem.

Jak informują strażacy, prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia mogło być zaprószenie ognia.

W działaniach trwających 2 godz. Wzięło udział 7 zastępów: 5 z PSP (13 ratowników) z JRG Zamość oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Mokrego i Złojca (12 ratowników).

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us