Reklama

"Spacer w czasie" przez ulicę Pereca

foto: Szymon Łyciuk foto: Szymon Łyciuk

W oknach budynku rektoratu Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu pojawiły się zdjęcia przedstawiające, jak zmieniał się przez lata budynek przy ul. Pereca 2, przeplatane fotografiami prezentującymi różne miejsca Starego Miasta w Zamościu, w różnych dekadach XX wieku.

Zdjęcia pozwalają widzom na swego rodzaju „spacer w czasie” przez ulicę Pereca. Widzowie mijają na fotografiach Rynek Solny, synagogę, docierając do budynku Pereca 2, który w swej historii był siedzibą internatu Liceum Plastycznego, Państwowej Szkoły Muzycznej, a obecnie funkcjonuje w nim rektorat Uczelni Państwowej w Zamościu. Ponadto na zdjęciach znaleźć można również różne miejsca Starego Miasta w Zamościu, o których dziś można tylko powiedzieć, że takie w Zamościu były. Są to m.in. mykwa żydowska przy ul. Zamenhoffa, dorożki na Rynku Solnym, metalowe schody zamojskiego ratusza.

Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Archiwum Państwowego w Zamościu, Muzeum Zamojskiego oraz zbiorów prywatnych p. Wiesława Smyka, prowadzącego na Facebooku profil „Zamość drewniany i zamojskie archiwalia” oraz p. Stanisława Orłowskiego, nestora zamojskiego środowiska fotograficznego.

Wszystkim instytucjom i osobom, które wsparły tę inicjatywę, Uczelnia Państwowa w Zamościu składa serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i życzliwość.

Fotografie oglądać można w oknach budynku rektoratu UPZ od strony ul. Pereca oraz od strony ul. Łukasińskiego.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us