Reklama
Reklama

Nie dał się oszukać

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Mieszkaniec gminy Zamość nie uwierzył w historie o kredycie zaciągniętym na jego konto przez grupę przestępczą. Policja poszukuje fałszywego funkcjonariusza CBA.

- Wczoraj mieszkaniec gm. Zamość powiadomił dyżurnego komendy o tym, że na numer stacjonarny jego firmowego telefonu zadzwonił mężczyzna informując, że jest funkcjonariuszem CBA. Następnie rozmówca zaznaczając, że rozmowa jest poufna powiedział, że rozpracowuje grupę przestępczą, która zaciąga kredyty na dane osób. Jeden z takich kredytów na kwotę 40 000 miał być zaciągnięty na dane zgłaszającego. Fałszywy funkcjonariusz chcąc uwiarygodnić swoją historię polecił, aby nie odkładając słuchawki, wybrać numer 112 lub 997. Zgłaszający wykonał polecenie, a wtedy usłyszał zapewnienie, że zarówno funkcjonariusz, jak i historia są prawdziwe. Po tym ponownie zadzwonił funkcjonariusz CBA, który zdecydowanym głosem zabronił komukolwiek mówić o sprawie. Wówczas zgłaszający przeczuwając już próbę oszustwa, powiadomił, że zadzwoni do banku i zapyta o szczegóły tej transakcji. Na informację o chęci weryfikacji usłyszanej historii oszust zareagował agresją słowną i zakończył połączenie - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Przypominamy, że funkcjonariusze Policji, CBŚP, czy też CBA nie informują przez telefon o prowadzonych działaniach. Nie proszą również o zaciągniecie kredytu, czy też przelanie pieniędzy na wskazane przez siebie konto.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us