Reklama
Reklama

Rusza II etap przebudowy zamojskiego zalewu

foto: UM Zamość foto: UM Zamość

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej z uwzględnieniem przejść dla płazów, budowa pomostu obserwacyjnego, parkingu, nasadzenia zieleni ozdobnej, wykonanie oświetlenia - to tylko część zakresu projektu przebudowy zamojskiego zalewu. Pojawią się też kontenery socjalne z szatnią, umywalnią i wc, ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, tablice: edukacyjno-przyrodnicze, informacyjne, czy infokioski.

Umowa między Miastem Zamość a wykonawcą prac- firmą APIS POLSKA Sp. z o.o. z Jarosławia, została podpisana 23 czerwca.

"Szczegółowy zakres zadania obejmuje m.in. budowę ścieżki pieszo-rowerowej z uwzględnieniem przejść dla płazów. Trasa ścieżki pieszo-rowerowej przedstawia się następująco: początek od skrzyżowania ul. Droga Męczenników Rotundy i ulicy Altanowej, w pasie drogowym ulicy Altanowej w kierunku kanału odpływowego z Zalewu, wzdłuż kanału odpływowego Zalewu, przy dojściu do istniejącego obwałowania zalewu zaprojektowano pomost obserwacyjny/kładkę P1, wzdłuż ulicy Źródlanej w okolicach południowego skraju zalewu, poza północna linią pasa drogowego, wzdłuż południowego skraju lasu, w kierunku ulicy Lipskiej, na groblach zalewu, biegnąca w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara, okalająca plażę, punkt końcowy ścieżki w sąsiedztwie ulicy Lipskiej." - czytamy w komunikacie.

W planach jest również m.in. budowa parkingu, nasadzenia zieleni ozdobnej, wykonanie oświetlenia wzdłuż ścieżki pieszo- rowerowej i na parkingach, a także wykonanie elementów małej architektury takich jak np. ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, tablice: edukacyjno-przyrodnicze, informacyjne, infokioski.

Powstanie pomost obserwacyjny (na trasie ścieżki pieszo-rowerowej) służący do obserwacji przyrody i podziwiania krajobrazu. Na terenach wokół zalewu będzie utworzona remiza dla zwierząt, która będzie pełnić rolę arboretum. Remiza będzie stanowić swego rodzaju punkt obserwacyjny, a życie zwierząt dziko żyjących będzie można podglądać przez kamerę szybkoobrotową.

Przy zalewie staną kontenery socjalne z szatnią, umywalnią i wc, obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na dachu obiektów będą zainstalowane panele fotowoltaiczne.

Na zrealizowanie zadania wykonawca ma czas 30.06.2021 r. Wartość umowy wynosi 5.710.027,81 zł brutto.

Całkowita wartość projektu pn. „Zwiększenie dostępności zalewu miejskiego w Zamościu jako miejsca aktywnej rekreacji w sąsiedztwie zamojskiego zespołu staromiejskiego” wynosi 8 185 565,32 zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 5 639 691, 41 zł.

1 komentarz

  • Mieszkanka
    Mieszkanka wtorek, 23 czerwiec 2020 19:44 Link do komentarza

    Czyli w te wakacje nie będzie można korzystać z zalewu???

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us