Logo
Wydrukuj tę stronę

12 km nowego asfaltu w powiecie zamojskim

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zakończyły się prace na dwóch z czterech zadań drogowych realizowanych w powiecie zamojskim z dofinansowaniem Funduszu Dróg Samorządowych. Łączna długość oddanych do użytkowania dróg wynosi blisko 12 km.

Zrealizowane inwestycje to: przebudowa drogi nr 3255L Szewnia – Wólka Wieprzecka i przebudowa drogi nr 3260L Tomaszów Lubelski – Krasnobród – Jacnia na odcinku Zielone – Krasnobród.

Całkowita wartość robót wyniosła ponad: 6,6 mln zł, z czego dotacja celowa z budżetu państwa: 3,64 mln zł. Dodatkowo włodarze gmin aktywnie włączyli się w proces współpracy i przekazali dotacje na ten cel.

Za wykonanie robót odpowiadały firmy: "Sadex" z Kolonii Sitno oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Zamościa.

Na ukończeniu są również inwestycje na terenie gmin: Grabowiec i Sitno, gdzie wykonawcy zgłosili do odbioru kolejnych 18,6 km nowych nawierzchni na drogach nr: 3230L odcinek Wolica Uchańska – Grabowiec Góra oraz 3241L i 3244L odcinek Czołki – Kol. Sitno – Janówka - Rozdoły.

Jednocześnie rozpoczęły się prace na drogach:  Złojec - Wielączą (ok. 7 km), Pniówek – Ruszów – Wierzbie – Łabunie (ok. 6 km), Wólka Orłowska – Kalinówka – Skierbieszów (ok. 3,5 km).


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl