Reklama
Reklama

Zdradziło go nerwowe zachowanie

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

36-latek kierował Oplem mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Złamał również sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Został zatrzymany, bo zachowywał się nerwowo.

- Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zamojskiej komendy patrolując ulice Zamościa w okolicy Starego Miasta zauważyli osobowego opla, a w nim trzech mężczyzn, którzy na widok policjantów zaczęli nerwowo się zachowywać. Kierujący przyspieszył i próbował odjechać w przeciwnym kierunku. Mundurowi postanowili sprawdzić nietypowe zachowanie mężczyzn zatrzymując pojazd do kontroli drogowej. Już po chwili znany był powód nerwowego zachowania kierowcy. Okazało się, że siedzący za kierownica opla 36-latek z gminy Zwierzyniec był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna kierował samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Wkrótce za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Poniesie również odpowiedzialność za wykroczenie wprowadzenia w błąd policjantów, ponieważ podczas legitymowania podawał nieprawdziwe dane osobowe - dodaje. 

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast za niestosowanie się od orzeczonych przez sąd środków karnych można trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us