Reklama
Reklama

W Zamościu trwa zakładanie łąk kwietnych

foto: UM Zamość foto: UM Zamość

Nasiona roślin wieloletnich i jednorocznych odmian ziół i kwiatów polnych są wysiewane na terenach pomiędzy Bramą Szczebrzeską a ul. Męczenników Rotundy, w Parku Miejskim na dawnej szachownicy i wzdłuż fosy Bastionu VII, gdzie będą wysiane tylko niebieskie kwiaty imitujące wodę.

Jak informuje zamojski magistrat, mieszanka nasion została tak dobrana, by poradziła sobie w warunkach miejskich, czyli na suchym terenie. To ponad 100 gatunków roślin, m.in. maki, chabry, goździki, złocienie.

Pierwsze łąki pojawiły się w Zamościu wiosną 2018 roku. Zostały założone przed budynkiem Lunety i Galerii Rzeźby prof. Mariana Koniecznego.

W kolejnych latach planowane jest dosiewanie nasion na terenie całego miasta. Kwietna łąka pomaga zatrzymać wilgoć w glebie, jest siedliskiem dla setek gatunków roślin i zwierząt – przede wszystkim dla pszczół, redukuje zanieczyszczenia powietrza, ale co równie ważne - jest piękna i kolorowa.

1 komentarz

  • KM
    KM wtorek, 02 czerwiec 2020 15:15 Link do komentarza

    I super. Jeszcze przyjdzie czas na odbudowę drzewostanu bezmyślnie niszczonego podczas wszelkich remontów i inwestycji.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us