Reklama
Reklama

Rozbój i kradzież przy zamojskim zalewie

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Policjanci z Zamościa zatrzymali dwóch nieletnich i 21-latka podejrzewanych o usiłowanie kradzieży i rozbój. W okolicach miejskiego zalewu najpierw użyli przemocy wobec 15-latka i próbowali zabrać jego rower. Chwilę później pobili 19-latka, który stanął w obronie młodszego, zabrali mu rower.

Do rozboju doszło w piątkowy wieczór w okolicach miejskiego zalewu.

- Dwóch szesnastolatków i ich starszy znajomy najpierw pytając o papierosa zaczepili 15-latka, kiedy jednak nie dostali tego, co chcieli zabrali mu rower i użyli wobec niego przemocy uderzając go pięścią w twarz. W obronie nastolatka stanęła koleżanka oraz inny przebywający tam 19-latek. Dziewczyna zabrała rower napastnikom i odeszła wspólnie z 15-latkiem powiadamiając o zajściu Policę. Agresorzy nie odpuścili i postanowili rozliczyć się z 19-latkiem, który stanął w obronie młodszego. Ci sami napastnicy pobili go przytrzymując i uderzając pięściami, a następnie zabrali należący do niego rower - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej jednostki policji. - Policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego prowadząc w tej sprawie działania, kilkanaście minut później zatrzymali napastników. Podejrzani zostali już przesłuchani. Nieletni, mieszkaniec Zamościa i gminy Zamość, za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym. Natomiast 21-latek z Zamościa usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży rozbójniczej i rozboju, prokurator na wniosek policjantów postanowił o zastosowaniu wobec niego dozoru - dodaje.

O dalszym losie nieletnich zdecyduje sąd rodzinny, natomiast 21-latek odpowie przed sądem karnym.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us