Logo
Wydrukuj tę stronę

Zamość: Nielegalne papierosy i alkohol na targowisku przy Nowym Rynku

foto: Policja foto: Policja

Policjanci zabezpieczyli ponad 180 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy i prawie 30 litrów nielegalnego alkoholu na targowisku przy Nowym Rynku w Zamościu. Właścicielką towaru była 59-letnia mieszkanka gminy Zamość.

- Zamojscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na terenie targowiska przy ul. Nowy Rynek w budkach handlowych odnaleźli ponad 180 paczek papierosów różnych marek oraz 29 litrów alkoholu bez polskich oznaczeń znakami akcyzy. Alkohol znajdował się w kilku pięciolitrowych pojemnikach, funkcjonariusze odnaleźli też mniejsze szklane i plastikowe butelki, do których wcześniej został przelany alkohol. Właścicielką nielegalnego towaru była 59-letnia mieszkanka gminy Zamość. Kobieta przyznała, że towar nabyła w celu dalszej odsprzedaży. Alkohol i papierosy zostały zabezpieczone do sprawy. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa zostałby narażony na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie ponad 5 tys. zł.- dodaje.

Właścicielka odpowie za naruszenie przepisów karno – skarbowych, jak też przepisów ustawy o wyrobie napojów spirytusowych oraz o rejestracji i ochronie oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych. Za wyrabianie lub rozlewanie napojów alkoholowych bez wymaganego wpisu grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Natomiast wprowadzanie do obrotu wyrobów akcyzowych bez znaków akcyzy zagrożone jest wysoką grzywną oraz przepadkiem nielegalnego towaru.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl