Reklama
Reklama

Chciał ukraść laptopa, trafił do więzienia

Chciał ukraść laptopa, trafił do więzienia

42-latek próbował ukraść ze sklepu laptopa, zauważyli to pracownicy ochrony. Mężczyzna uciekł, jednak szybko został zatrzymany przez dzielnicowych. Trafił do zakładu karnego, gdyż był poszukiwany do odbycia kary za wcześniej popełnione przestępstwo.

- O próbie kradzieży laptopa w jednym ze sklepów na ul. Przemysłowej dyżurny zamojskiej Policji został powiadomiony w miniony wtorek. Obsługa sklepu dodała, że podejrzany uciekł w kierunku ul. Wiejskiej. Za mężczyzną pobiegli pracownicy ochrony. Natychmiast dyżurny przekazał informacje pełniącym służbę na terenie miasta policjantom. Dzielnicowi penetrując uliczki osiedla od pracowników ochrony dowiedzieli się, że podejrzany wbiegł do klatki schodowej jednego z bloków. Policjanci sprawdzili klatkę schodową i piwnicę budynku. To nie przyniosło jednak oczekiwanych rezultatów. Szukali, więc uciekiniera w mieszkaniach. W jednym z nich usłyszeli odgłosy świadczące o tym, że w mieszkaniu ktoś jest, jednak nikt nie otwierał drzwi. W obawie, że szukany mężczyzna może tam przebywać i wpływać na domowników, aby nie otwierali, postanowili wejść do środka. Drzwi nie były zamknięte na klucz. Po ich otworzeniu, na korytarzu zauważyli podejrzanego o próbę kradzieży mężczyznę - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

42-latek z Zamościa został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. Przedstawiciel sklepu poinformował, że mężczyzna położył na podłodze przy bramkach antywłamaniowych pudełko z laptopem i nogą przesunął je pod czujnikami bramek. Pracownicy ochrony natychmiast zareagowali. Laptop o wartości ponad 4 tys. zł. został w sklepie, mężczyzna uciekł.

Wczoraj 42-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży. Bezpośrednio po przesłuchaniu trafił do zakładu karnego, był bowiem poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu i zgodnie z postanowieniem sądu – celem odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów.

Za usiłowanie kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us