Reklama
Reklama

Zamość: Osadzeni w Zakładzie Karnym szyją maseczki dla potrzebujących [ZDJĘCIA]

foto: ZK Zamość foto: ZK Zamość

500 maseczek, 10 przyłbic, 20 fartuchów przygotowanych przez osadzonych w więzieniu w Zamościu, trafiło w środę do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Żdanowskiej. Sytuacja w tamtejszej placówce jest wyjątkowo trudna ze względu na ognisko koronawirusa. Kolejnych 250 maseczek uszytych przez skazanych przekazano do Urzędu Miasta, by trafiły do najbardziej potrzebujących.

W zamojskim więzieniu szycie idzie pełną parą.

- Zakład Karny w Zamościu jako jedna z naszym jednostek penitencjarnych w okręgu lubelskim aktywnie uczestniczy w akcji wsparcia dla placówek i instytucji miejskich w zakresie wyposażenia w artykuły medyczne i środki ochrony osobistej - informuje Edyta Radczuk, rzecznik prasowy dyrektora Okręgowego Służby Więziennej. - W dniu 15.04.2020 r. Dyrektor Zakładu Karnego w Zamościu ppłk Jacek Zwierzchowski osobiście przekazał do Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Zamościu wsparcie rzeczowe w postaci artykułów medycznych i środków ochrony osobistej.

- Szczególnie trudna sytuacja panuje obecnie w Domu Pomocy Społecznej w Zamościu, gdzie stwierdzono ognisko zachorowań na SARS-CoV-2. Wychodząc naprzeciw apelom o bezpośrednie wsparcie dla tej instytucji, Zakład Karny w Zamościu przekazał w dniu wczorajszym tj. 15 kwietnia br. 500 szt. rękawic nitrylowych, 500 szt. masek jednorazowych, 10 szt. przyłbic, 20 szt. fartuchów jednorazowych, 20 l. środka do dezynfekcji rąk, 40 l. środka do dezynfekcji powierzchni - wylicza rzeczniczka.

Kolejnych 250 maseczek, uszytych przez skazanych, zostało przekazanych do Urzędu Miasta w Zamościu. Trafią one do najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta, głównie seniorów. 

1 komentarz

  • observer
    observer piątek, 17 kwiecień 2020 10:27 Link do komentarza

    przekazano do Urzędu Miasta...OK. Ale w takim razie co tam robi Błażewicz, szczerzący się do obiektywu? Nowy pracownik UM? A gdzie rękawiczki???? Żenujący lans.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us