Reklama

Zamość: Kary od 5 do 7 tys. zł za spotkanie

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Spotkali się tylko i wyłącznie w celach towarzyskich. Trzej mieszkańcy Zamościa będą musieli zapłacić kary administracyjne w wysokości od 5 do 7 tys. zł. Policjanci o lekceważeniu wprowadzonych ograniczeń podczas pandemii powiadomili państwowego inspektora sanitarnego, który wydał stosowne decyzje.

- Karami pieniężnymi w wysokości 7000 zł każda zakończyło się lekkomyślne postępowanie 32-latka z Zamościa oraz jego o 2 lata młodszego kolegi. Mężczyźni dwukrotnie w ciągu jednego dnia byli upominani przez policjantów o obowiązku przestrzegania ograniczeń w przemieszczaniu się. Za pierwszym razem bez uzasadnionego celu związanego z zaspokajaniem niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego na jednej z zamojskich ulic przebywali w grupie kilku osób. Pomimo tego, że mundurowi zobowiązali ich do tego, aby poszli do domu, nie zrobili tego i po niespełna dwóch godzinach towarzysko siedzieli na ławce na jednym z zamojskich osiedli. Policjantom arogancko i wulgarnie oświadczyli, że przyszli spotkać się z kolegami i nikt nie ma prawa im tego zabronić - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Za rażące lekceważenie obowiązujących zakazów wprowadzonych w celu walki z epidemią finansowo odpowie również inny mieszkaniec hetmańskiego grodu. 31-latek spotkał się ze znajomymi w celach czysto towarzyskich. On również zignorował polecenia policjantów dotyczące udania się do miejsca zamieszkania. Opryskliwie tłumaczył mundurowym, że nie zgadza się z prowadzonymi ograniczeniami i nie będzie ich przestrzegał. Dla niego interwencja zakończyła się powiadomieniem powiatowego inspektora sanitarnego, który wydał decyzję o wymierzeniu 31-latkowi kary w wysokości 5000 zł.

Policjanci przypominają, że w dalszym ciągu obowiązują ograniczenia w przemieszaniu się. Wprowadzone dla ochrony życia i zdrowia nas wszystkich. Z domu powinniśmy wychodzić tylko w celu pojechania do pracy lub też aby zaspokoić niezbędne potrzeby związane z bieżącymi sprawami życia codziennego. Za lekceważenie obostrzeń grożą m.in. wysokie kary pieniężne.

2 komentarzy

  • Zamos
    Zamos sobota, 11 kwiecień 2020 13:10 Link do komentarza

    taaak, a jak to jest że ratusz właśnie teraz rozsyła listami poleconymi decyzje o drakońskich podwyżkach za śmieci ? Nie ma filmiku na ten temat ?

  • ehe
    ehe sobota, 11 kwiecień 2020 18:08 Link do komentarza

    I bardzo dobrze, patologia z peowiaków powinna zarobić jeszcze kilka takich kar. A najlepiej przymusowa kwarantanna w jakimś ogrodzonym obozie pracy.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us