Reklama
Reklama

Zamość: Stracili prawa jazdy za zbyt szybką jazdę

foto: Policja foto: Policja

Policjanci zamojskiej drogówki zatrzymali 3 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h. Stracili prawa jazdy. Rekordzista jechał z prędkością 130 km/h.

- W ostatnich dniach policjanci z zamojskiego ruchu drogowego ujawnili 3 kierujących, którzy pomimo obowiązujących przepisów przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze w niedzielę w miejscowości Sitaniec zarejestrowali poczynania 30-letniego obywatela Ukrainy, który kierował pojazdem marki BMW. Przeprowadzony pomiar wykazał, że poruszał się on z prędkością 130 km/h. Tego samego dnia w m. Wysokie 27-letni kierowca BMW w terenie zabudowanym na liczniku miał 117 km/h. Natomiast dzień później w Jatutowie 39-latek z Zamościa kierując fiatem przekroczył dopuszczalną w obszarze zabudowanym prędkość o 63 km/h. Każdy z kierujących otrzymał mandat karny, policjanci zatrzymali im także prawo jazdy - wylicza Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami.

- Przypominamy, że kierowca, który w terenie zabudowanym będzie poruszał się z prędkością powyżej 100 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Okres ten może zostać przedłużony do 6 miesięcy, jeśli w dalszym ciągu będzie kierował pojazdem. Jeśli w przedłużonym okresie kierowca ponownie siądzie za kierownicę wówczas starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania - wyjaśnia rzeczniczka.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us