Reklama
Reklama

Zamość: Uwaga piesi. Przyciski świateł będą wyłączone

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Aby minimalizować ryzyko zarażenia się koronawirusem, od wtorku (7.04) Zarząd Dróg Grodzkich wyłączy przyciski wzbudzające zielone światło na przejściach dla pieszych przy zamojskich skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną. Tam gdzie będzie to możliwe, urządzenia zostaną przełączone w tryb automatyczny.

Światła będą się zmieniać cyklicznie, niezależnie od natężenia ruchu na wlotach skrzyżowań czy obecności pieszych przed przejściami. Piesi nie będą musieli dotykać przycisku, co zmniejszy zagrożenie ewentualnego przenoszenia się wirusa. Urządzenia będą zasłonięte czarną folią, a na sygnalizatorze pojawi się stosowna informacja. Ze względów technicznych, dwa przejścia dla pieszych: łączące osiedle bloków ze sklepem spożywczym na ul. Peowiaków oraz na ul. Piłsudskiego w pobliżu ul. Kamiennej będą pracować z użyciem przycisków.

Po ustabilizowaniu się sytuacji epidemiologicznej, praca sygnalizacji świetlnych wróci do trybu akomodacyjnego, tj. sterowanego natężeniem uczestników ruchu.

3 komentarzy

 • pieszy
  pieszy wtorek, 07 kwiecień 2020 09:13 Link do komentarza

  jak nic nie jedzie i nie ma ruchu jak normalnie, nie widze przeszkod by przechodzic na czerwonym swietle, na niektorych ulicach samochody jezdza bardzo rzadko

 • spieszący się rano do pracy
  spieszący się rano do pracy środa, 08 kwiecień 2020 17:24 Link do komentarza

  Na przejściu na ul. Peowiaków koło FARBACOLu z jednej strony przycisk działa a z drugiej nie. Jeśli jesteśmy po niewłaściwej stronie nie ma szans na zielone ponieważ samo się nie zapala (przy tych swiatlach ktoś przez dwa dni pracował i pracował aż zepsuł) Ludzie przechodzą na czerwonym ponieważ chcą szybko załatwić sprawy i wrócić do domu.

 • informatyk
  informatyk sobota, 11 kwiecień 2020 15:08 Link do komentarza

  Wszystkie światła w Zamościu można wyłączyć na automat
  / nie na żółte/

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us