Reklama
Reklama

Zamość: Wstrzymanie wypłacania diet radnym miejski - to pomysł radnej Agnieszki Klimczuk

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Agnieszka Klimczuk, zamojska radna, zaproponowała wdrożenie programu wsparcia dla zamojskich przedsiębiorców oraz programu oszczędnościowego dla samorządu. Wsparcie zakłada m.in. umorzenie opłat z tytułu podatku od nieruchomości, zwolnienie z opłat czynszowych lokali komunalnych oraz zawieszenie podatku od transportu. Z kolei program oszczędnościowy przewiduje obniżenie i wstrzymanie wypłat diet radnych miejskim, obniżenie wynagrodzeń członkom rad nadzorczych spółek miejskich, wstrzymanie wypłat nagród czy audyty w Urzędzie Miasta i spółkach podległych w celu ograniczenia wydatków.

- W pierwszej interpelacji złożonej dn. 02.04.2020 r. proszę o opracowanie i wdrożenie programu wsparcia dla zamojskich przedsiębiorców w związku z ogromnymi utrudnieniami – a wręcz niemożliwością prowadzenia działalności gospodarczej w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną. Natomiast w drugiej interpelacji złożonej dn. 03.04.2020 r. proponuję wprowadzenie nadzwyczajnych działań oszczędnościowych miasta w związku z nadchodzącym kryzysem gospodarczym. W związku z faktem, że przykład „musi iść z góry” proszę Pana Prezydenta o przygotowanie odpowiedniej uchwały, aby na czas pandemii koronawirusa, zaprzestać (wstrzymać) wypłacania diet wszystkim radnym miejskim, bez względu na ilość ewentualnych przeprowadzonych sesji RM. W chwili obecnej wykonywanie naszych obowiązków jest znacznie utrudnione, dla niektórych z nas wręcz niemożliwe - wyjaśnia radna Agnieszka Klimczuk. - Dodatkowo postuluję o przygotowanie uchwały na stałe obniżającej diety wszystkim Radnym Miejskim do wysokości 500 zł, po ustaniu pandemii. Proponuję również wprowadzenie możliwości wyboru kwoty 500 zł lub ewentualności, że pobierana dieta będzie rekompensatą utraconych zarobków i zwrotem kosztów przy wykonywaniu mandatu radnego- dodaje.

Poniżej publikujemy skany interpelacji.

 

4 komentarzy

 • wnuczek
  wnuczek sobota, 04 kwiecień 2020 13:32 Link do komentarza

  I nie zapomnijcie obciąć pensji Wnukowi - nic nie robi tylko jakieś filmiki nagrywa z PISowską propagandą strachu.

 • Andrzej
  Andrzej sobota, 04 kwiecień 2020 13:48 Link do komentarza

  No i prawidłowo, skoro radni boją się pracować to nie powinni brać za to pieniędzy.

 • www
  www sobota, 04 kwiecień 2020 17:41 Link do komentarza

  dlaczego latarnie nie świecą wieczorem o 20 a świecą rano o 8 ?

 • Mieszkaniec
  Mieszkaniec sobota, 04 kwiecień 2020 21:31 Link do komentarza

  POPIERAM. Skoro nie chodza na sesje i nic nie robią "z powodu epidemii", to za co mają dostawać te pieniądze? Teraz zobaczymy kto zagłosuje za, a komu zależy na łatwym zarobku.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us