Strażnicy patrolują ulice, odnotowali 48 naruszeń zakazu grupowania się

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Straż Miejska w Zamościu zanotowała w ubiegłym tygodniu (23- 29.03) 48 przypadków naruszenia zakazu grupowania się. Na razie skończyło się na upomnieniach, ale mandat może wynieść nawet 500 złotych.

Warto podkreślić, że w 35 przypadkach to mieszkańcy dzwonili do Straży z prośbą o podjęcie interwencji. Zdaniem strażników, to bardzo dobry znak świadczący o rosnącym poczuciu odpowiedzialności społecznej. Wezwania dotyczyły grupowania się osób (2+ więcej) w takich miejscach jak szkolne boiska, bulwary, place zabaw, amfiteatr, Rynek Wielki itp. Zazwyczaj takim spotkaniom towarzyszyło spożywanie alkoholu, ale zdarzały się również interwencje do grupowych, sąsiedzkich pogawędek na świeżym powietrzu. Strażnicy upominali, tłumaczyli, pouczali i nakazywali rozejście się.

W ostatnim czasie działania Straży Miejskiej koncentrują się głównie na patrolowaniu miasta i sprawdzaniu, czy mieszkańcy stosują się do zakazów- tu z pomocą przychodzi również miejski monitoring. Od ubiegłego tygodnia Straż Miejska i Policja przez głośniki radiowozu przypominają o obostrzeniach, a jeśli patrole zauważają skupiska ludzi, przez megafon wzywają do rozejścia się.

1 komentarz

  • Orzeszkowa
    Orzeszkowa wtorek, 31 marzec 2020 18:02 Link do komentarza

    Od wielu lat mieszkańcy osiedla Orzeszkowej zgłaszają picie alkoholu na deptaku przez okolicznych "meneli".
    Później załatwiają przy przedszkolu nr 9 swoje potrzeby fizjologiczne. Czasami zjawi się policja lub straż miejska, ale do tej pory żadna ze służb tego problemu nie rozwiązała. Łatwiej jest zwracać uwagę " normalnym" mieszkańcom niż pijaczkom. A "menele" codziennie wódę piją i nikt ich nie zaczepia.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us