Reklama

Zamość: Matka miała 1,5 promila. Opiekowała się czwórką małych dzieci, jedno wypadło z okna

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Prawie 1,5 promila miała matka, która opiekował się czwórką małych dzieci. Sprawa wyszła na jaw, kiedy najmłodsze z nich wypadło przez okno mieszkania, która na szczęście znajdowało się na parterze. Policję zaalarmowała sąsiadka.

- Wczoraj na numer alarmowy zadzwoniła kobieta informując, że widziała jak przez okno usytuowanego na parterze budynku wypadło małe dziecko. Dodała, że dziecko zostało zabrane do domu, jednak czuła się w obowiązku powiadomiła o tym zdarzeniu służby ratunkowe. Policjanci reagując na zgaszenie chcieli sprawdzić co się dokładnie wydarzyło i czy dziecku nie stała się krzywda. Głośne pukanie do drzwi mieszkania nie przyniosło efektów – nikt z domowników nie otwierał. Policjanci słysząc płacz dziecka weszli do środka przez uchylone okno. Jak się okazało w mieszkaniu poza 2-latkiem, który wypadł przez okno było jeszcze troje małych dzieci w wieku 3, 5 i 8 lat. Była również opiekująca się nimi ich nietrzeźwa 36-letnia matka. Badanie wykazało, że w organizmie kobiety było prawie 1,5 promila alkoholu. Z jej relacji wynikało, że na chwilę wyszła z pokoju i wówczas 2 latek sam wszedł na parapet i otworzył okno - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Na szczęście dziecku nic się nie stało. Dzieci trafiły pod opiekę kuzynki, a o interwencji powiadomiony został sąd rodzinny i nieletnich w Zamościu.

Mundurowi ustalają dokładny przebieg oraz okoliczności zdarzenia i przypominają, że nietrzeźwi rodzice i opiekunowie narażają dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Kodeks karny za takie postępowanie przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

3 komentarzy

 • ech
  ech piątek, 27 marzec 2020 11:11 Link do komentarza

  i taka patologia na pewno pobiera 4x 500 plus czyli 2 tysiące miesięcznie... a człowiek ciężko pracujący i odpowiedzialny, ale jeszcze bezdzietny jest ruchany w d... przez zus i skarbówkę... na własnej firmie ponad 1400 zł miesięcznie niezależnie czy cokolwiek zarobisz...

 • stopKaczkom
  stopKaczkom piątek, 27 marzec 2020 13:32 Link do komentarza

  I tak patologia idzie i głosuje na kaczki...

 • gąska balbinka
  gąska balbinka piątek, 27 marzec 2020 15:15 Link do komentarza

  O, widzę że jakaś łopatologia tu się odezwała, bo takie słownictwo jak z rynsztoka, nie piszcie tak brzydko sami o sobie, a jak pójdziecie i zagłosujecie na tygryska, albo na końską to od razu dostaniecie wszystko, czego zapragniecie,

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us