Logo
Wydrukuj tę stronę

Łabunie: Ksiądz zarażony koronawirusem. Sanepid apeluje do parafian o kontakt

foto: materiał redakcyjny foto: materiał redakcyjny

Służby sanitarne ustalają osoby, które mogły mieć kontakt z zakażonym koronawirusem księdzem z parafii w Łabuniach. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna opublikowała listę nabożeństw z udziałem chorego księdza. Osoby, które w nich uczestniczyły proszone są o kontakt z zamojskim sanepidem. Pełny komunikat publikujemy poniżej.

Chorobę wikariusza z parafii w Łabuniach potwierdził ks. Michał Maciołek, rzecznik diecezji zamojsko-lubaczowskiej: "W godzinach wieczornych 25 marca otrzymaliśmy informację, że zarażeniu wirusem uległ drugi ksiądz naszej diecezji. Jest to 42-letni wikariusz parafii Łabunie k. Zamościa. Do szpitala trafił 24 marca. Jego stan jest dość poważny. Proboszcz tej parafii oraz inni księża i świeccy, z którymi zarażony ksiądz miał ostatnio kontakt, zostali poddani kwarantannie" – napisał na oficjalnej stronie kurii.

Zamojski sanepid apeluje do osób, które mogły uczestniczyć w nabożeństwach z udziałem chorego księdza. Chodzi o msze od 13 do 17 marca w Łabuniach, Majdanie Ruszowskim, drogę krzyżową w Majdanie Ruszowskim o godz. 16 w dniu 13 marca, czy spowiedzi w Żdanowie 14 marca. Szczegółowy wykaz nabożeństw publikujemy poniżej. Osoby, które w nich uczestniczyły powinny jak najszybciej skontaktować się zamojskim sanepidem pod nr. telefonu (84) 639 36 91 wew. 260, a także: 606 535 497, 535 043 969, 884 494 972, 664 597 946 lub (84) 627 10 59.

Pełny komunikat PSSE w Zamościu:


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl