Reklama
Reklama

Łabunie: Ksiądz zarażony koronawirusem. Sanepid apeluje do parafian o kontakt

foto: materiał redakcyjny foto: materiał redakcyjny

Służby sanitarne ustalają osoby, które mogły mieć kontakt z zakażonym koronawirusem księdzem z parafii w Łabuniach. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna opublikowała listę nabożeństw z udziałem chorego księdza. Osoby, które w nich uczestniczyły proszone są o kontakt z zamojskim sanepidem. Pełny komunikat publikujemy poniżej.

Chorobę wikariusza z parafii w Łabuniach potwierdził ks. Michał Maciołek, rzecznik diecezji zamojsko-lubaczowskiej: "W godzinach wieczornych 25 marca otrzymaliśmy informację, że zarażeniu wirusem uległ drugi ksiądz naszej diecezji. Jest to 42-letni wikariusz parafii Łabunie k. Zamościa. Do szpitala trafił 24 marca. Jego stan jest dość poważny. Proboszcz tej parafii oraz inni księża i świeccy, z którymi zarażony ksiądz miał ostatnio kontakt, zostali poddani kwarantannie" – napisał na oficjalnej stronie kurii.

Zamojski sanepid apeluje do osób, które mogły uczestniczyć w nabożeństwach z udziałem chorego księdza. Chodzi o msze od 13 do 17 marca w Łabuniach, Majdanie Ruszowskim, drogę krzyżową w Majdanie Ruszowskim o godz. 16 w dniu 13 marca, czy spowiedzi w Żdanowie 14 marca. Szczegółowy wykaz nabożeństw publikujemy poniżej. Osoby, które w nich uczestniczyły powinny jak najszybciej skontaktować się zamojskim sanepidem pod nr. telefonu (84) 639 36 91 wew. 260, a także: 606 535 497, 535 043 969, 884 494 972, 664 597 946 lub (84) 627 10 59.

Pełny komunikat PSSE w Zamościu:

3 komentarzy

 • ech
  ech czwartek, 26 marzec 2020 15:08 Link do komentarza

  pytanie od kogo sie zarazil? na pewno jakis parafianin nie przestrzegał kwarantanny i poszedl do koscioła

 • o kurcze
  o kurcze czwartek, 26 marzec 2020 15:10 Link do komentarza

  jak ksiadz chodził na zakupy i ten co go zaraził tez, to juz pewnie wszyscy w Łabuniach chorzy, trzeb by było zamknąć całą wieś na kwarantanne

 • asd
  asd piątek, 27 marzec 2020 10:54 Link do komentarza

  Zarażony ksiądz pochodzi z Białopola, z miejscowości gdzie wcześniej stwierdzono wirusa u innego księdza.

  Możliwe że miał z nim kontakt?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us