Reklama

Informacja dla mieszkańców

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca działalność jednostek systemu oświaty zostaje ograniczona. Oznacza to, że przedszkola, szkoły i placówki oświatowe (zarówno publiczne, jak i niepubliczne) nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. 

Rodzic, który ma dziecko w wieku do 8 lat, ma prawo do zasiłku opiekuńczego do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS.

Apelujemy do rodziców i opiekunów, by zadbali o bezpieczeństwo zdrowotne dzieci i dopilnowali, by w czasie wolnym od zajęć szkolnych, dzieci pozostały w domach. Należy unikać dużych skupisk ludzi takich jak np. komunikacja publiczna, kino, centra handlowe, jak również przestrzegać zasad higieny osobistej i czystości pomieszczeń, w których przebywamy. Zwracamy się z prośbą do rodziców, aby zachęcali dzieci do samodzielnej nauki, a nauczyciele postarają się przygotowywać dla uczniów zadania do samodzielnej pracy w domu w czasie, kiedy w szkole nie będzie zajęć.

Jednocześnie informujemy, że do 25 marca swoją działalność zawieszają:

ZAMOJSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY

ZDK

Z dniem 11.03. do dnia 25.03. odwołano wszystkie zajęcia stałych form pracy własnych i zewnętrznych, w tym Uniwersytetu III Wieku, spektakl w dniu 15.03. i warsztaty w dniu 16.03.

BWA

W związku z zaleceniami dotyczącymi zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, BWA Galeria Zamojska zawiesza swoją działalność wystawienniczą w miesiącu marcu b.r.

ORKIESTRA SYMFONICZNA IM. K. NAMYSŁOWSKIEGO

Koncerty w marcu zostały odwołane.

MUZEUM ZAMOJSKIE wraz z Oddziałem Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał będzie nieczynne dla zwiedzających w dniach 12 – 25 marca 2020 r. W związku z tym wszystkie wydarzenia odbywające się w Muzeum wraz ze zwiedzaniem zostają odwołane.

CFK „ STYLOWY”

Informujemy, że w związku z decyzją Rządu RP z dnia 11 marca 2020r. o zawieszeniu funkcjonowania kin, wszystkie seanse w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu od 12 marca 2020 zostają odwołane. Zwrotu zakupionego biletu można dokonać w kasie kina, która będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-16:00. Zwroty za bilety zakupione przez stronę WWW będę realizowane na konta, z których dokonano wpłaty.

Książnica Zamojska ogranicza działalność Działu Udostępniania oraz Działu Sieci Miejskiej do 25.03.2020 r.

OSIR- do 25.03. 2020 r. obiekty sportowe będą zamknięte.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną i koniecznością zachowania szczególnych środków ostrożności informujemy o odwołaniu pikniku konsumenckiego z okazji Światowego Dnia Konsumenta zaplanowanego na 14 marca 2020 roku w Galerii Handlowej „Twierdza” w Zamościu. Wydarzenie odbędzie się w innym terminie, o którym poinformujemy w późniejszym czasie. Z tego samego powodu nie odbędzie się konferencja dla pedagogów i rodziców „Bliżej dziecka” (14.03.).

W ramach profilaktyki autobusy zamojskiego MZK są przynajmniej raz dziennie dezynfekowane.

3 komentarzy

 • czytacz
  czytacz czwartek, 12 marzec 2020 08:17 Link do komentarza

  lepiej niech wykorzystaja ten czas dla dzieci na czytanie lektur a nie granie w minecrafta :P a ten zasiłek to duzy? :)

 • matka
  matka czwartek, 12 marzec 2020 08:17 Link do komentarza

  A Młodzieżowy Dom Kultury Będzie otwarty?!

 • uff
  uff czwartek, 12 marzec 2020 11:41 Link do komentarza

  na szczescie mam duzy zapas ksiazek do czytania :)

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us