Reklama

Zamość: Wjechał w murek i tablicę informacyjną. Miał ponad 3,5 promila

foto: Policja foto: Policja

Ponad 3,5 promila alkoholu miał w organizmie 29-latek, który kierując Volkswagenem uderzył w murek z tablicą informacyjną. Wraz z nim podróżował 31-latek, który także był pijany. Obaj po zdarzeniu opuścili pojazd, jednak szybko zostali zatrzymani. 29-latka przewieziono do szpitala, natomiast jego starszy krewny trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

- Wczoraj wieczorem dyżurny zamojskiej policji został powiadomiony, że na ul. Peowiaków kierujący volkswagenem wjechał w murek z tablicą informacyjną. Zgłaszający dodał, że z pojazdu wysiadło dwóch mężczyzn i chwiejnym krokiem pobiegli w kierunku pobliskiego osiedla. We wskazanym miejscu natychmiast pojawili się policjanci. Szybko ustalili, kto podróżował volkswagenem. Byli to dwaj mieszkańcy Zamościa w wieku 29 i 31 lat. Obaj w czasie zatrzymania byli nietrzeźwi. 29-latek w organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu, natomiast jego starszy krewny – prawie 2,5 promila. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że za kierownicą volkswagena siedział 29-latek, natomiast 31-latek w tym czasie był pasażerem - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - 31-latek został przewieziony do komendy i umieszczony w policyjnym areszcie, natomiast podejrzany o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 29-latek wymagał pomocy medycznej, więc załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala. Ponadto okazało się, że 29-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o trzeźwość za kierownicą.

1 komentarz

  • xxl
    xxl czwartek, 27 luty 2020 21:13 Link do komentarza

    obydwóch gosci do celi.prawko dozywotnio,moze pomysla co zrobili.
    tylko teraz na nierobów trzeba zasuwać zeby mieli co żryć.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us