Reklama

Minister z wizytą w Zamościu

foto: UM Zamość foto: UM Zamość

Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński odwiedził (26.02) Zamość, by przekonać się jak postępują prace przy realizacji projektów z dofinansowaniem MKiDN, a są to rewitalizacja zabytkowego budynku dawnej Akademii Zamojskiej, historyczna odbudowa Kościoła Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Zamościu, remont „Wikarówki” i „Infułatki” przy Katedrze Zamojskiej.

Podczas briefingu prasowego minister zapytany czy resort wesprze budowę filharmonii, siedziby zamojskiej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego, najstarszej orkiestry w Polsce, odpowiedział, że rozmowy na ten temat trwają:

- Jest to realne, ale krok po kroku, ponieważ taka inwestycja to są duże pieniądze. Z uwagi nie tylko na tradycję, ale na poziom artystyczny tej instytucji, jak również dlatego, że od 4 lat pracujemy na rzecz zrównoważonego rozwoju w Polsce, zależy nam, by miasta tej skali jak Zamość rozwijały się nie tylko poprzez inwestycje w substancję zabytkową, która jest Waszą wizytówką i tożsamością. Polska jest zainteresowana, by tę tożsamość na najwyższym poziomie wspierać, stąd zaangażowanie inwestycyjne. [...] Zadanie jest do zrealizowania, nie mówię „nie”- powiedział Wicepremier.

Według ministra wsparcie mogłoby być udzielone zarówno na etapie realizowania inwestycji, jak i w późniejszym czasie na przykład poprzez współprowadzenie instytucji. Resort ma doświadczenie we współpracy z filharmonią w Łomży, gdzie zastosowano właśnie ten wariant.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us