Reklama
Reklama

TBS wybuduje nowe mieszkania

TBS w 2015  roku oddało do użytkowania pierwszy blok mieszkalny przy ul. Chłodnej, foto: archiwum TBS w 2015 roku oddało do użytkowania pierwszy blok mieszkalny przy ul. Chłodnej, foto: archiwum

Towarzystwo Budownictwa Społecznego przygotowuje się do budowy kolejnego bloku przy ul. Chłodnej na osiedlu Karolówka w Zamościu. Ma tam powstać 36 mieszkań o powierzchni ok. 50 m2 każde.

Blok mieszkalny wielorodzinny kosztować ma około 5 mln zł. Spółka na sfinansowanie inwestycji ubiega się o preferencyjny kredyt w Banku Gospodarstwa Krajowego na kwotę 2,7 mln zł.

- W drodze zapytania ofertowego dokonano wyboru inwestora zastępczego, najkorzystniejszą ofertę złożył ZGL, z którym podpisano umowę. Wkrótce po zakończeniu prac projektowych zostanie ogłoszony przetarg na wybór generalnego wykonawcy. Spółka planuje rozpoczęcie prac budowlanych do końca III kwartału 2017r, a oddanie gotowych mieszkań do użytkowania do końca III kwartału 2018r - informuje Marek Gajewski, doradca prezydenta miasta. - Aktualnie trwa nabór chętnych do zawarcia umów najmu lokali mieszkalnych - dodaje. 

Magistrat informuje, że mieszkania oferowane przez TBS przeznaczone są do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych głównie młodych rodzin z dziećmi oraz osób zmieniających miejsce zamieszkania w związku z podjęciem pracy, które nie posiadają możliwości finansowych na zakup własnego lokalu, bądź zdolności kredytowej na zaciągnięcie kredytu hipotecznego.

 Dodajmy, że TBS w 2015 roku oddało do użytkowania pierwszy blok mieszkalny przy ul. Chłodnej. Trzypiętrowy budynek z parterem posiada 36 mieszkań o łącznej powierzchni 1799,28 m2.

2 komentarzy

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us