Reklama

Mniejsze stany na licznikach

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Kolejni właściciele pojazdów będą musieli wytłumaczyć ujawnione przez policjantów rozbieżności w stanie drogomierzy. 48-latek kierował Iveco, którego licznik wskazywał o prawie 26 tys. km mniej niż informacje wynikające z zapisu w CEP. Podobnie jak wskaźnik drogomierza zatrzymanego do kontroli Fiata, gdzie rozbieżność wyniosła blisko 2,5 tys. km.

- Policjanci z Wydziału Ruchu drogowego zamojskiej komendy w m. Reforma Łabunie zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej pojazd m. Iveco. Okazało się, że 48-letni kierujący nie posiada obowiązkowego wyposażenia pojazdu, za co otrzymał mandat karny. Korzystając z nowych obowiązków wynikających ze znowelizowanego kodeksu karnego, policjanci sprawdzili również licznik kontrolowanego auta. Stan drogomierza wskazywał wartość niższą o prawie 26 tys. km w porównaniu do danych zawartych w bazie CEP. 48-letni mieszkaniec Świdnika kierujący iveco wyjaśnił, że pojazd jedynie użytkuje, więc z ujawnionych rozbieżności będzie tłumaczył się właściciel samochodu - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.  - Również wczoraj na ul. Kilińskiego w Zamościu policjanci z ruchu drogowego skontrolowali fiata ujawniając zaniżony o prawie 2,5 tys. kilometrów stan licznika. I w tym przypadku właściciel auta wytłumaczy mundurowym rozbieżności w stanie drogomierza - dodaje.

Policjanci wyjaśniają ujawnione nieprawidłowości i przypominają, że za „przekręcanie” licznika w pojeździe grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us