Reklama

Bądźmy eko

foto: UM Zamość foto: UM Zamość

Naklejki przypominające o dobrych, ekologicznych nawykach, pojawiły się w kilku zamojskich szkołach.To jedno z działań w ramach projektu BEACON, w którym uczestniczy Miasto Zamość.

"Nalepki trafiły do Szkół Podstawowych nr 2, 6 i 7 (które również biorą udział w projekcie) i zostały umieszczone w klasach, toaletach i innych pomieszczeniach. Będą przypominać dzieciom i dorosłym o zakręcaniu kranów, wyłączaniu światła po opuszczeniu klasy czy zakręceniu kaloryferów podczas wietrzenia pomieszczeń. Proste działania pozwolą zmniejszyć wysokość rachunków za wodę czy prąd, ale przede wszystkim wykształcą w dzieciach dobre eko-nawyki i poczucie odpowiedzialności za otaczający nas świat i środowisko. " - informuje zamojski magistrat.

Międzynarodowy projekt BEACON, w którym uczestniczą miasta/gminy z Polski i Europy (Niemcy, Czechy, Rumunia, Bułgaria, Portugalia, Grecja), umożliwia wymianę doświadczeń związanych m.in. z działaniami na rzecz klimatu. Oprócz działań skierowanych do samorządów, uczestnicy mogą poznać m.in. różnorodne formy edukacji ekologicznej realizowane w europejskich szkołach. W projekcie biorą udział trzy zamojskie Szkoły Podstawowe nr 2, 6 i 7. W ramach projektu uczniowie i kadra pedagogiczna spotykają się ze specjalistami z różnych sektorów publicznych związanych z energią cieplną, elektryczną, a także podejmują własne inicjatywy na rzecz środowiska.

2 komentarzy

  • ----------
    ---------- czwartek, 13 luty 2020 06:55 Link do komentarza

    Może pójść na supereko i w ogóle wyłączyć prąd i odciąć wodę

  • Eko mama
    Eko mama piątek, 14 luty 2020 09:25 Link do komentarza

    Bardzo dobra inicjatywa. Nasi rodzice byli eko, oszćzedzali, nam juz niestety za lakko, a większości w d... się poprzewracało. Szkoda, że niewielki % to rozumie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us