Reklama

Pijany wiózł dzieci

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

40-latek kierował samochodem marki Citroen mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. W takim stanie przewoził dwoje dzieci. Został zatrzymany przez policjanta po służbie.

- Policjant z Wydziału Prewencji zamojskiej Policji poruszając się drogą krajową nr 17 od strony Starego Zamościa zauważył, że jadący przed nim kierujący pojazdem marki Citroen jedzie od krawędzi do krawędzi jezdni, zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu. Wzbudziło to podejrzenia policjanta, który postanowił sprawdzić swoje przypuszczenia, co do stanu trzeźwości kierującego citroenem. Jadąc za nim powiadomił kolegów z zamojskiego ruchu drogowego. Na ul. Legionów policjanci zatrzymali „niepewnego” kierującego, który po zatrzymaniu podjął jeszcze próbę dalszej jazdy, zjechał na pas zieleni i uderzył w uliczną latarnię. Wówczas policjanci podbiegli do kierującego i kiedy wyczuli silną woń alkoholu jeden z nich natychmiast udaremnił mu dalszą jazdę wyjmując kluczyki ze stacyjki samochodu. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Okazało się, że 40-letni mieszkaniec Warszawy, który siedział za kierownicą citroena w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. W takim stanie na tylnym siedzeniu w fotelikach przewoził dwoje nieletnich dzieci. W samochodzie w pobliżu siedzenia kierowcy policjanci odnaleźli ponadto pustą butelkę po alkoholu oraz wypitą do połowy puszkę piwa.

Małymi pasażerami zaopiekował się ich krewny, natomiast 40-latek został przewieziony do komendy. Jak się okazało 40-latek odpowiadał już za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, z tego też powodu na kilka lat stracił uprawnienia do kierowania pojazdami, które odzyskał w grudniu ubiegłego roku.

Teraz za jazdę ma „podwójnym gazie” ponownie stanie przed sądem, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz ponowna utrata prawa jazdy.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us