Reklama
Reklama

Zamość: "Gniazda" do likwidacji

foto: UM Zamość foto: UM Zamość

Od 1 marca 2020 r. z zabudowy jednorodzinnej będą wycofywane pojemniki przeznaczone do segregacji odpadów komunalnych, ponieważ został wprowadzony system „workowy”.

W związku z obowiązującymi od 1 stycznia 2020 r. zasadami segregowania odpadów i pojawieniem się dodatkowej frakcji BIO, mieszkańcy domków jednorodzinnych otrzymali worki przeznaczone do selektywnej zbiórki odpadów.

Tworzywa sztuczne i metal, papier, szkło i odpady BIO odbierane są bezpośrednio z nieruchomości, a zatem nie ma potrzeby, aby tzw. „gniazda” do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, wciąż funkcjonowały. Ponadto, od dłuższego czasu, wokół tych miejsc tworzą się „dzikie wysypiska”.

Przypominamy, że odpady zbierane w sposób selektywny, można również dostarczać nieodpłatnie do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanych w Zamościu przy ul. Droga Męczenników Rotundy 2 (PSZOK I) oraz Al. 1–go Maja 16 (PSZOK II). Punkty czynne są od poniedziałku do piątku, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy oraz świąt, w godzinach od 09:00 do 17:00, w soboty w od 9:00 do 15:00.

4 komentarzy

 • Bezczelne małysze
  Bezczelne małysze czwartek, 06 luty 2020 17:53 Link do komentarza

  Nieodpłatnie ? To odbiorca powinien płacić za dostarczone mu surowce wtórne. Nie róbcie z ludzi idiotów. Bo to co proponujecie to zwykłe chamstwo

 • hassan
  hassan czwartek, 06 luty 2020 19:26 Link do komentarza

  Coś czuję że ktoś chce nas zarzucić tymi śmieciami. W jakim celu? Czyżby to miało przekonać do spalarni mieszkańców? . Sporo "gniazdek" jest już zlikwidowanych. Nie każdy ma też miejsce na zbieranie odpadów nawet jeśli jest zabudowa jednorodzinna. Opłaty za śmieci idą do góry .... to może jeszcze PGK dopłaci do paliwa za każdy przywieziony worek mieszkańcowi za to że nie muszą ich odbierać z posesji. Może od razu wprowadzić zmniejszone opłaty za wywóz odpadów w przypadku gdy dostarczamy je osobiście do PGK

 • Płacący haracz za bezmyślność
  Płacący haracz za bezmyślność piątek, 07 luty 2020 10:53 Link do komentarza

  Kolejna głupota odnośnie gospodarki odpadami. Najpierw wymyślono, że odpady biodegradowalne nie są odbierane z zabudowy jednorodzinnej i można je dostarczać do PSZOKów, wię ludzie albo palili lub wywozili po lasach. Teraz jakiś "mądry" wymyślił, że wszystko pakujemy do worów. Z pojemników zbiorczych korzystała większość mieszkańców budynków jednorodzinnych, a odbiorca odbierał z jednego punktu posegregowane. Teraz będzie jeździł od chałupy do chałupy.
  Jaki w tym interes ekonomiczny? Co ze zbiorczymi pojemnikami, przecież one kosztowały. Teraz będzie się płaciło za dodatkowe worki. Kto za to płaci? My mieszkańcy i nabijamy komuś kasę. Ludzie obudźcie się i pogońcie bezmyślnych urzędników i radnych bezrozumnych czy bezradnych.

 • r.m.
  r.m. sobota, 08 luty 2020 09:06 Link do komentarza

  Uwaga! Będą zebrania osiedlowe, idźmy na nie i powiedzmy co myślimy o tych urzędowych eksperymentach. Po zabraniu z osiedli zbiorczych pojemników wyrzucane są śmieci do ustawionych na chodnikach przy przejściach dla pieszych kamiennych koszy, przeznaczonych na drobne śmieci jak papierki po cukierkach, pety, po prostu jak przechodnie idą ulicą to mają gdzie wrzucić np. skasowany bilet autobusowy. Ale gdzie mają wrzucać, jak są te kamienne pojemniki załadowane tak, aż z nich "kapie".

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us