Reklama
Reklama

30 pocisków wykopano pod Zamościem

foto: Policja foto: Policja

Około 30 pocisków wykopał wczoraj operator koparki na jednej z działek w m. Łapiguz. Powiadomieni o znalezisku policjanci zabezpieczyli teren, natomiast neutralizacją zagrożenia zajmie się patrol saperski.

- Wczoraj dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony o tym, że podczas prac budowlanych na jednej z działek w m. Łapiguz operator koparki podczas kopania otworów na kabel światłowodowy w łyżce koparki zauważył pociski. Natychmiast przerwał prace i powiadomił pracodawcę, który o odnalezionych materiałach wybuchowych powiadomił policjantów. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Okazało się, że w wykopie znajduje się ok. 30 sztuk pocisków pochodzących prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. Mundurowi zabezpieczyli teren i zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznych przedmiotów. Na miejsce skierowano również patrol saperski z jednostki wojskowej w Chełmie, który dzisiaj zajmie się neutralizacją niewybuchów.

Pamiętajmy, że niewybuchy lub niewypały mogą być bardzo niebezpieczne.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us