Reklama
Reklama

Zamość: Radni nie chcą podwyżki opłat za śmieci

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zamojscy radni odrzucili projekt prezydenta zakładający podwyżkę opłat za odbiór odpadów komunalnych. Projekt uchwały został zdjęty z porządku obrad. Głosowało za tym 14 radnych, 6 było przeciwnych a jeden wstrzymał się od głosu.

Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja dotycząca podwyżek. Radni przypominali, że od stycznia mieszkańcy Zamościa już płacą więcej za odbiór śmieci. Podnosili, że kolejna i to prawie stuprocentowa podwyżka będzie zbyt dużym obciążeniem dla budżetów domowych wielu zamojskich rodzin.

Prezydent miasta Andrzej Wnuk mówił, że przy aktualnej stawce system odbierania odpadów się nie bilansuje. Zapowiedział, że zwoła kolejną sesję - w trybie nadzwyczajnym, na której ponownie stanie projekt uchwały dotyczący  podwyżek opłat za odbiór odpadów komunalnych.

Dodajmy, że od początku stycznia w Zamościu obowiązują stawki, które przyjęto w październiku ubiegłego roku. Stawki wzrosły do 16 złotych za odbiór śmieci posegregowanych od jednego mieszkańca (do tej pory było to 10,50 zł) i 32 złote od osoby za śmieci nieposortowane.

13 komentarzy

 • Wyborca
  Wyborca poniedziałek, 27 styczeń 2020 15:45 Link do komentarza

  Nieładnie Panie Prezydencie! Bardzo nieładnie!

 • Gelo
  Gelo poniedziałek, 27 styczeń 2020 18:08 Link do komentarza

  Niech sie ten nasz prezydent w leb pier.... sam zadluza Zamosc a my mamy za to placic.Oby na nastepne wybory zostal wybrany czlowiek godny tego stanowiska

 • lubieSojeMiasto
  lubieSojeMiasto poniedziałek, 27 styczeń 2020 19:20 Link do komentarza

  No nie ładnie, nie ładnie panie prezydencie - pewnie pan obiecał podwyżki kolesiom z zaprzyjaźnionej firmy, a teraz trzeba będzie jakoś "przekupić" radnych :(

 • pin
  pin poniedziałek, 27 styczeń 2020 21:37 Link do komentarza

  Wy jesteście śmieszni z tymi komentarzami. System MUSI się bilansować. Do PiS pretensje za to co wymyślił w kwestii odpadów. To, że radni zdjemą punkt, nie oznacza, że problem zniknie.

 • xyz
  xyz poniedziałek, 27 styczeń 2020 21:42 Link do komentarza

  Myślę , że to będzie ostatnia kadencja Pana Prezydenta , proszę pieniędzy szukać gdzie indziej a nie w kieszeniach mieszkańców

 • nieGlosowałemNaPIS
  nieGlosowałemNaPIS poniedziałek, 27 styczeń 2020 22:24 Link do komentarza

  A p. Wnuk to niby skąd? - Przypadkiem nie z PIS? (no może nie oficjalnie)
  Ale nie liczyłbym na ostatnią kadencję tego pana - cwaniak z niego - taki Janosik można powiedzieć - łupi miasto, a sam mieszka w jakiej "Koziej Wólce" :)

 • lelum polelum
  lelum polelum wtorek, 28 styczeń 2020 09:08 Link do komentarza

  Komentarz do powyższego: prezydent Wnuk nie startował do wyborów z listy PiS, więc odczepcie się od PiS. A odnośnie tych podwyżek- przecież miasto dostanie kupę pieniędzy za to oświetlenie świąteczne, wszak zdobyło drugą nagrodę, więc nie martwcie się, te pieniążki będą przeznaczone zapewne jako opłata za śmieci.

 • Zamościanin
  Zamościanin wtorek, 28 styczeń 2020 11:36 Link do komentarza

  Problem oczywiście, że nie zniknie, ale może problem jest gdzie indziej? Może mniej trzeba przeznaczać na premie i nagrody? Może zmniejszyć administrację? Może wprowadzić firmy prywatne, zwiększyć konkurencję?
  Prezydent może nie jest z PIS - formalnie. Ale wspierany, kojarzony itd. itp. Kampania była niedawno i zamieszanie z podwójnym wsparciem/poparciem/finansowaniem nie wzięło się znikąd.
  Ty lelum-polelum to masz w głowie. Choć dobrze, że przywołałeś kwestię tego festynu! Nagroda to sprzęt AGD wartości 10 tysięcy złotych (zgadza się?) dla potrzebujących. Piękna marketingowa klęska i przeinwestowanie. Kolejne potknięcie pana prezydenta.
  Kończ Waść, wstydu oszczędź - chciałoby się powiedzieć!

 • szkoda
  szkoda wtorek, 28 styczeń 2020 12:06 Link do komentarza

  zeby te oplaty cos jeszcze dawaly efekty a tu tyle smieci na chodnikach i trawnikach, nie widac zeby w naszym miescie ktos sprzątał

 • piripiri
  piripiri wtorek, 28 styczeń 2020 15:21 Link do komentarza

  Dziękujemy za informacje, wykorzystamy je w 2022

 • Piotr
  Piotr wtorek, 28 styczeń 2020 23:35 Link do komentarza

  Wydał 150 tysięcy na świecący labirynt, za który miasto otrzymało wzmian w konkursie... 10 tysięcy. A teraz śmieci mu się nie bilansują...

 • Pytanie
  Pytanie wtorek, 28 styczeń 2020 23:36 Link do komentarza

  A pan prezydent mieszka w Zamościu czy płaci za śmieci w Gminie Zamość? Bo zachowuje sie tak, jakby nie czuł problemów mieszkańców, jakby nie był stąd.

 • Mim
  Mim środa, 29 styczeń 2020 11:17 Link do komentarza

  Większe premie trzeba dać dla dyrektorów spółek i kierowników przed końcem roku a w styczniu nie wypłacić premii pracownikom PGK bo spółka jest w złej kondycji. To było sobie od koryta trochę mniej wziąść a nie szukać oszczędności na zwykłych pracownikach. Jeszcze rok dwa i w PGK będzie tak samo jak w MZK!!! Jaki tu spokój na na na nidz się nie dzieje na na na na!!!!!!!!!!

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us