Reklama
Reklama

Mieszkaniec Zamościa stracił 70 tys. zł

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Oszuści ponownie zaatakowali. Mieszkaniec Zamościa stracił aż 70 tys. zł. Pieniądze wyłudziła od niego kobieta podająca się za jego córkę, a wymyśloną historię potwierdzał telefonicznie fałszywy policjant.

Jak informuje policja, w piątkowe popołudnie na telefon stacjonarny w jednym z zamojskich mieszkań zadzwonił telefon. Odebrała 81-letnia kobieta. W słuchawce usłyszała informację, że jej wnuczka spowodowała wypadek i potrzebuje pieniędzy na kaucję. Zdenerwowana kobieta przekazała słuchawkę swojej córce, a następnie synowi. Oni usłyszeli taką samą historię. 52-letni ojciec przez chwilę rozmowy słyszał płacz i prośby o pomoc. Myśląc, że pomaga swojemu dziecku zebrał oszczędności i przekazał je przysłanemu kurierowi. 

Z właściwą wnuczką rodzina skontaktowała się dopiero po przekazaniu pieniędzy. Niestety było już za późno. Mieszkaniec Zamościa stracił 70 tys. zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzą zamojscy policjanci.

Pamiętajmy! Tylko czujność i ostrożność w kontaktach i rozmowach telefonicznych z osobami podającymi się za członków rodziny może uchronić nas przed utratą oszczędności całego życia.

4 komentarzy

 • K.
  K. poniedziałek, 20 styczeń 2020 12:59 Link do komentarza

  Matko jedyna! To jest niesamowite, tyle ostrzeżeń, apeli a ludzie dają się oszukiwać jak małe dzieci! Ludzie myślcie trochę, ponoć myślenie nie boli!

 • hassan
  hassan poniedziałek, 20 styczeń 2020 14:59 Link do komentarza

  Widocznie boli... . Po pierwsze tacy "policjanci" dzwonią zawsze na numer stacjonarny to powinno dać do myślenia.
  Po drugie każdy w obecnych czasach ma komórki.. więc ciężko takim zadzwonić do prawdziwej wnuczki/synowi itp?
  Żal osób którym ktoś się włamie do mieszkania bądź konta bankowego. Ale w obecnych czasach takich "oszukanych" raczej nie szkoda.

 • Komisarz Aleks
  Komisarz Aleks poniedziałek, 20 styczeń 2020 18:13 Link do komentarza

  Ja myślę, że tacy szubrawcy (bo inaczej ich nie można nazwać) w jakiś sposób dowiadują się, że właściciele telefonów stacjonarnych mają jakąś rodzinę, bo do samotnych-bez dzieci i wnuków jakoś nie dzwonią, przynajmniej nie słychać o tym. Ale ludzie są naiwni, tyle ostrzeżeń i dalej pozwalają się nabierać. i Tak jak hassanowi- wcale mi ich nie szkoda.

 • Obserwator
  Obserwator poniedziałek, 20 styczeń 2020 22:32 Link do komentarza

  Ludzie wychowani w komunie i postkomunie wierzą że wszystko da się załatwić forsę pod stołem w wymiarze sprawiedliwości, więc konieczne zmiany systemowe i mentalne...

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us