Reklama
Reklama

"Kopciuchy" do wymiany

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Od 27 stycznia do 07 lutego będą przyjmowane wnioski o udzielenie dotacji do wymiany starych systemów grzewczych. Pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu miasta.

Od pięciu lat samorząd, w ramach działań naprawczych, dofinansowuje mieszkańcom wymianę tzw. „kopciuchów”, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza. Wymianie podlegają stare, niskosprawne i nieekologiczne kotły węglowe, które zastępuje się nowymi, wysokosprawnymi i ekologicznymi źródłami ogrzewania w postaci: kotła opalanego paliwem gazowym lub podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej.

O przyznanie dotacji mogą się ubiegać właściciele, współwłaściciele lub użytkownicy wieczyści budynków, lokali mieszkalnych lub lokali użytkowych zlokalizowanych na terenie miasta Zamość.

Podobnie jak w latach ubiegłych wysokość dotacji wynosi:
1) osoby fizyczne – do 60% kosztów wykonania zadania, ale nie więcej niż 6 000,00 zł brutto,
2) wspólnoty mieszkaniowe – do 40% kosztów wykonania zadania, ale nie więcej niż 20 000,00 zł brutto,
3) osoby prawne – do 40% kosztów wykonania zadania, ale nie więcej niż 4 000,00 zł brutto,
4) przedsiębiorcy – do 40% kosztów wykonania zadania, ale nie więcej niż 4 000,00 zł brutto,
5) jednostki sektora finansów publicznych, będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi – do 40% kosztów wykonania zadania, ale nie więcej niż 4 000,00 zł brutto.

Kompletne wnioski (wraz z wymaganymi załącznikami) należy składać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Zamość (Ratusz) ul. Rynek Wielki 13 w godzinach pracy Urzędu (tj. poniedziałek, środa, czwartek 7.30 – 15.30, wtorek 8.00 – 16.30, piątek 7.30 – 15.00) lub za pośrednictwem poczty z dopiskiem „Dotacja celowa do wymiany starych systemów grzewczych” (za termin złożenia, uważa się dzień doręczenia wniosku do siedziby tut. Urzędu).

Formularze można pobrać ze strony Biuletyny Informacji Publicznej: znajdują się w zakładce „Informacje o środowisku – Wnioski”. Wnioski będą realizowane na podstawie kolejności wpływu (dotyczy złożenia kompletnego wniosku) do wyczerpania środków finansowych zabezpieczonych na ten cel w budżecie Miasta Zamość na 2020 r.

W latach 2016-2019 Miasto Zamość przeznaczyło na dotacje około 1 170 000,00 zł. Zrealizowano ponad 200 wniosków. Na 2020r. na realizację programu zaplanowano w budżecie 300 000,00 zł.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us