Reklama
Reklama

Fotowoltaika u zamojskich strażaków

foto: PSP Zamość foto: PSP Zamość

Funkcjonuje już instalacja fotowoltaiczna zamontowana na obiekcie Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu. - Mając na uwadze zużycie energii liczymy, że zastosowanie rozwiązanie zmniejszy o połowę rachunki za energię elektryczną - wyjaśnia Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków.

W listopadzie 2019r., na obiekcie Komendy Miejskiej PSP w Zamościu została wykonana instalacja fotowoltaiczna zawierająca 125 paneli o łącznej mocy 40 kW. Obecnie instalacja ta już w pełni funkcjonuje, przynosząc oszczędności.

- Łączny koszt przedsięwzięcia to kwota 138 900 zł. Z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 63 900 zł., pozostała kwota 75 000 zł to środki własne zamojskiej komendy - informuje Andrzej Szozda. - Wypada zauważyć, że na przestrzeni ostatnich lat, w budynkach Komendy Miejskiej PSP w Zamościu (w tym JRG Zamość i JRG Szczebrzeszyn) zostało wykonanych wiele prac modernizacyjnych, mających na celu zmniejszenie kosztów utrzymania obiektów.

Jak informuje rzecznik, nadrzędnym celem tych działań było osiągniecie efektu ekologicznego w postaci zmniejszenia, redukcji emisji CO2 oraz zmniejszenie kosztów eksploatacji i zużycia energii elektrycznej. Zastosowane rozwiązania wydatnie zmniejszyły koszty utrzymania obiektów.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us