Reklama
Reklama

Zamość: Ginekologia do zamknięcia

foto: materiał redakcyjny foto: materiał redakcyjny

Z dniem 31 stycznia swoją działalność kończy Oddział Ginekologii Zamojskiego Szpitala Niepublicznego. "Z uwagi na fakt, że na lokalnym rynku usług medycznych dostępność do świadczeń w zakresie ginekologii i położnictwa jest zapewniona w pełnym zakresie przez inne podmioty lecznicze, likwidacja oddziału ginekologii nie wpłynie na ograniczenie dostępności do świadczeń w tym zakresie." - czytamy w komunikacie prasowym.

Decyzja o likwidacji oddziału uzyskała akceptację Rady Nadzorczej Szpitala. O podjętych działaniach powiadomiono Lubelski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Lublinie oraz Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie ginekologii i położnictwa.

Jak informuje placówka, działalność oddziału nie bilansowała się.

"Wyniki przeprowadzonych analiz jednoznacznie wykazały, że dalsze utrzymywanie działalności oddziału nie ma żadnego uzasadnienia. Oddział corocznie przynosi stratę finansową, a w ostatnich latach przychody z NFZ nie pokrywają nawet kosztów bezpośrednich. Z uwagi na fakt, że na lokalnym rynku usług medycznych dostępność do świadczeń w zakresie ginekologii i położnictwa jest zapewniona w pełnym zakresie przez inne podmioty lecznicze, likwidacja oddziału ginekologii nie wpłynie na ograniczenie dostępności do świadczeń w tym zakresie. Średnio miesięcznie ze świadczeń oddziału korzystało w ostatnich latach 36 pacjentek. O niskim popycie na świadczenia oddziału świadczy wskaźnik wykorzystania bazy łóżkowej, który kształtuje się na poziomie 30%." - czytamy w komunikacie.

Baza łóżkowa zlikwidowanego oddziału zostanie wykorzystana na potrzeby Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej poprzez zwiększenie liczby łóżek rzeczywistych oraz utworzenie miejsc dziennego pobytu, co pozwoli na zwiększenie wykonania liczby zabiegów jednodniowych. Pozostałe pomieszczenia zostaną wykorzystane na potrzeby nowo tworzonych poradni anestezjologicznej oraz chirurgii urazowo-ortopedycznej. 

1 komentarz

  • Lol
    Lol czwartek, 09 styczeń 2020 22:57 Link do komentarza

    Brawo dla zarzadu
    Najłatwiej zamknąć,zlikwidowac.

    Trudniej coś stworzyć

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us