Reklama
Reklama

Zamość: Mniej urodzeń i mniej zgonów a więcej małżeństw. Rok 2019 w statystykach USC

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Hanna, Zuzanna, Szymon, Marcel- te imiona najchętniej nadawano dzieciom, które urodziły się w ubiegłym roku i zostały zarejestrowane w Urzędzie Stanu Cywilnego w Zamościu. Z danych USC wynika, że w 2019 roku zanotowano 1490 urodzeń, 1582 zgony, zawarto 456 małżeństw.

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek to Hanna, Zuzanna, Maja, Lena, Alicja, dla chłopców Szymon, Antoni, Jakub, Marcel, Michał.

W statystyce nie ujęto rejestracji w trybie szczególnym tj. aktów sporządzonych na podstawie zagranicznych aktów stanu cywilnego.

Dla porównania: W Urzędzie Stanu Cywilnego w Zamościu w roku 2018 zarejestrowano 1530 nowych obywateli, odnotowano 1620 zgonów, zawarto 525 małżeństw. Na liście najpopularniejszych imion znajdowały się wtedy: Lena, Zuzanna, Julia, Szymon, Jakub, Antoni.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us