Reklama
Reklama

Przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Stracili uprawnienia

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Sześciu kierowców straciło wczoraj prawo jazdy na drogach powiatu zamojskiego. To efekty pracy zamojskiej grupy "Speed".

- Wczoraj policjanci z zamojskiej grupy "Speed" patrolując drogi powiatu zamojskiego, jak co dzień zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących. W sposób szczególny patrzyli na kierujących, którzy nie zwracając uwagi na bezpieczeństwo oraz przepisy w terenie zabudowanym przekraczali dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Większość kierowców wiedząc, że nadmierna prędkość jest niebezpieczna i może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń, stosowała się do obowiązujących znaków, jednak zdarzali się i tacy, którzy na licznikach swoich samochodów mieli zdecydowanie więcej niż zezwalają na to przepisy. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. -Tuż przed godziną 8:00 w Szczebrzeszynie 27-letni mieszkaniec gm. Bychawa został zatrzymany do kontroli drogowej z uwagi na to, że na liczniku nissana, którym się poruszał miał 119 km/h. Z tego samego powodu kilkanaście minut później w Michalowie została skontrolowana 36-latka z gm. Sułów, która poruszając się BMW przekroczyła dopuszczalną prędkość o 59 km/h. Z niewiele mniejszą prędkością, bo 103 km/h oplem przejeżdżał przez Sułów 44-latek z gm. Kuryłówka. Nadmierna prędkość w terenie zabudowanym była również powodem zatrzymania do kontroli drogowej tuż po godz. 11:00 w m. Deszkowice 51-latka z Zamościa poruszającego się volvem z prędkością 118 km/h oraz w m. Źrebce siedzącego za kierownicą volkswagena 24-latka z gm. Radecznica, który na liczniku miał 115 km/h. Natomiast wieczorem w m. Bortatycze wykonany przez mundurowych pomiar prędkości wykazał, że siedzący za kierownicą BMW 20-latek z gm. Nielisz jechał z prędkością 113 km/h.

Miłośnicy szybkiej jazdy za załamanie przepisów ruchu drogowego otrzymali wysokie mandaty karne, a ich konta zasiliły dodatkowe punkty. Na najbliższe trzy miesiące stracili również uprawnienia do kierowania pojazdami.

2 komentarzy

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us