Reklama
Reklama

Zamość: Nowe zasady segregacji śmieci od 1 stycznia 2020

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Wraz z początkiem 2020 roku zmieniają się zasady segregacji odpadów w Zamościu. Osobne pojemniki będą miały bioodpady.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zamościu informuje, że od 1 stycznia 2020 r. rozpoczynamy segregację bio.

"Ustawiliśmy specjalne pojemniki na bioodpady dla zabudowy wielorodzinnej lub oznakowaliśmy naklejkami te już używane. Mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej od 1 stycznia do 31 marca otrzymają worki. Będzie to okres przejściowy, ponieważ do 1 kwietnia PGK dostarczy pojemniki na bio." - informuje PGK.

W komunikacie czytamy, że do pojemników na bioodpady nie wolno wrzucać: surowego mięsa i kości, tłuszczy, nabiału i oleju jadalnego, odchodów zwierząt, trocin zanieczyszczonych odchodami zwierzęcymi, piasku i sorbentu dla kotów, gałęzi, ziemi, kamieni, piasku, popiołu z palenisk.

PGK informuje również, że istnieje możliwość dostarczenia bioodpadów bezpośrednio do PSZOKów nie czekając na odbiór zgodny z harmonogramem.

15 komentarzy

  • x?x?
    x?x? poniedziałek, 23 grudzień 2019 13:27 Link do komentarza

    To może lepiej napisać co można wrzucać...

  • Hyda
    Hyda poniedziałek, 23 grudzień 2019 13:49 Link do komentarza

    Żenada. Zakaz. Nie wolno. Pod groźbą kary. Zamość.

  • mieszkaniec
    mieszkaniec poniedziałek, 23 grudzień 2019 14:14 Link do komentarza

    To gdzie mam wrzucać to czego nie można wrzucać

  • pytanie
    pytanie poniedziałek, 23 grudzień 2019 16:59 Link do komentarza

    czyli rozumiem ze: odpady surowego mięsa i kości, tłuszczy, nabiału i oleju jadalnego, odchodów zwierząt, trocin zanieczyszczonych odchodami zwierzęcymi, piasku i sorbentu dla kotów, gałęzi, ziemi, kamieni, piasku, popiołu z palenisk nalezy wrzucac do zwyklego pojemnika na wszystko?

  • hehehe
    hehehe poniedziałek, 23 grudzień 2019 17:03 Link do komentarza

    to pewnie pojemniki na BIOgrafie polityków

  • bio-log
    bio-log poniedziałek, 23 grudzień 2019 17:40 Link do komentarza

    Oj, tak się dopytujecie-można to surowe mięso usmażyć na oleju, dodać zmielone kości, posypać sorbentem dla kotów, a gałąź wsadzić w odchód zwierzęcy.

  • ewa
    ewa poniedziałek, 23 grudzień 2019 21:15 Link do komentarza

    dołączam sie do pytania, co w takim razie trzeba wrzucać skoro nie można wrzucać większości typowych odpadów bio ??

  • emi
    emi poniedziałek, 23 grudzień 2019 21:35 Link do komentarza

    zepsute warzywa, trawę, coś co się nadaje na kompost :)

  • Em.
    Em. wtorek, 24 grudzień 2019 12:13 Link do komentarza

    Przez 3 miesiące mam trzymać bioodpady w worku? Po takim czasie to robaki tam się zalęgną!

  • Wesołych Świąt
    Wesołych Świąt wtorek, 24 grudzień 2019 16:03 Link do komentarza

    Kurde to za skomplikowane dla mnie, gałęzi nie można, a liście można? A liście z małym patykiem to jest bioodpad czy nie? W takim razie do jakiej średnicy jest patyk a od jakiej gałąź?

  • werc
    werc czwartek, 23 styczeń 2020 09:05 Link do komentarza

    Nauczka na przyszłość! - To MY wybraliśmy tych palantów i t ONI ustalają ceny i sposoby segregacji. Ogólnie zasady są jednakowe w całej Polsce, ale w szczegółach....
    Poza tym trzeba najpierw zapewnić pojemniki (chodzi o blokowiska) i uniemożliwić dostęp postronnym osobom - dopiero potem karać. Z utęsknieniem oczekuję na rozprawę sądową jeżeli podniosą mi opłatę za brak segregacji - z torbami dziadów puszczę...

  • nick
    nick poniedziałek, 03 luty 2020 09:18 Link do komentarza

    Czy w Zamościu jest Sanepid? Bo dlaczego brak jest stanowiska Sanepidu, kiedy Miasto i PGK przyjmują odbiór z posesji bioodpadów raz na miesiąc. To jest skandal, to oznacza bród, smród z rozkladających się odpadów. W ten klimat wpisuje się pomysł uzależnienie opłat za wywóz śmieci od zużycia wody. Widać ktoś lubi takie swojskie klimaty.

  • Bez nazwy
    Bez nazwy poniedziałek, 03 luty 2020 14:50 Link do komentarza

    Już widać, co się dzieje ze śmieciami. Na moim osiedlu Karolówka zostały zabrane kontenery na plastik, szkło i papier stojące przedtem koło przychodni, więc wszystek brud jest teraz wrzucany do kamiennych pojemników stojących bezpośrednio przy ulicy a konkretnie przy sygnalizacji świetlnej, oraz w okolicy szkoły. Wiatr przesuwa butelki po pijackich nalewkach- kto nie wie jak się nazywają to wyjaśniam-Mocny Fajrant, ulicę Szczebrzeską PGK-owcy mają w ... (nie wymienię tego wyrazu), bo robiący zakupy w sklepie GROSZEK uczniowie i inni rzucają śmieci jak popadnie,no bo gdzie mają rzucać, jak kosze zapchane, no to rzucają szczególnie przy krzakach posadzonych wzdłuż ulicy - papierki po cukierkach, ciastkach i inne, krzaków nikt nie przycina, dopiero trzeba interweniować, ale głosy zwykłych obywateli się nie liczą przecież, po prostu masakra.

  • LALAHA
    LALAHA środa, 26 luty 2020 16:49 Link do komentarza

    Proszę o odpowiedź ,
    gdzie wyrzucamy pojemniki po dezodorantach...?
    Z góry dziękuję

  • Grodzko
    Grodzko czwartek, 27 luty 2020 16:20 Link do komentarza

    Najlepiej w ognisko.