Reklama
Reklama

"Kryształowa Cegła" dla centrum przesiadkowego

foto: materiał redakcyjny foto: materiał redakcyjny

W miniony piątek (13.12.) w Centrum Konferencyjnym UP w Lublinie odbyła się gala finałowa XIX edycji Międzynarodowego Konkursu "O kryształową Cegłę" - na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej.

Miastu Zamość przyznano nagrodę specjalną w kategorii: „Obiekty infrastruktury komunikacyjnej” za uporządkowanie przestrzeni i wdrożenie systemu przesiadkowego z ruchu podmiejskiego do komunikacji zbiorowej.

Organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin.

Głównym celem konkursu jest pobudzanie aktywności ekonomicznej, gospodarczej i obywatelskiej regionów Europy Wschodniej poprzez promowanie i dokumentowanie działań w zakresie rozwoju regionalnej infrastruktury, budownictwa i architektury. Według organizatorów przyczynia się to do poprawy jakości i estetyki budowli, a także do przywracania miastom ich dawnej świetności dla zachowania europejskiego dziedzictwa kulturowego (www.ptm.lublin.pl/konkurs_dom.php)

Nowoczesne centrum przesiadkowe znajdujące się przy ul. Peowiaków (w sąsiedztwie Urzędu Gminy Zamość) zostało oficjalnie otwarte 5.04.2019 r.

Użytkownicy mogą zostawić samochód na wyznaczonym parkingu i przesiąść się na przystanku do autobusu, busa, szynobusu bądź na rower. Do dyspozycji pasażerów jest m.in. poczekalnia, skrytki bagażowe, toaleta, miejsce do przechowywania rowerów, zewnętrzne stojaki rowerowe. Cały obiekt jest monitorowany.

Projekt p.n." Budowa zrównoważonego systemu transportu publicznego na terenie Miasta Zamość” obejmował m.in.wykonanie remontu ulicy Peowiaków od Ronda Rady Europy do skrzyżowania z ul. Partyzantów wraz z przebudową istniejących zatok autobusowych, budowę parkingu w systemie „Park&Ride” (który ma służyć integracji i tworzeniu przejazdów łączonych samochód-kolej-MZK-rower-BUS), budowę ścieżki rowerowej oraz utworzenie miejsca do ładowania samochodu elektrycznego.

W ramach projektu zakupiono dziesięć nowych autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji (koszt: 11 450 900,00 zł). Pojazdy są klimatyzowane, zasilane olejem napędowym, mają m.in. tachografy i system bramek zliczających potoki pasażerskie. Nowe autobusy pojawią się na ulicach miasta lada dzień.

Wartość umowy: 5 824 890,68 zł brutto
Firma: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.

2 komentarzy

  • mc
    mc poniedziałek, 16 grudzień 2019 16:16 Link do komentarza

    i co z tego jak tam żywego ducha nie ma, nikt z tego nie korzysta

  • emi
    emi poniedziałek, 16 grudzień 2019 16:51 Link do komentarza

    ten przystanek można przerobić np. na gablotę z nagrodami :D

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us