Reklama
Reklama

13-letni Wiktor zbiera na leczenie! Terapię musi rozpocząć jak najszybciej!

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

13-letni Wiktor ze Zwierzyńca choruje na cukrzycę typu 1. Tylko innowacyjna terapia może zatrzymać proces niszczenia trzustki. Wiktor musi ją rozpocząć jak najszybciej. Trwa zbiórka środków na ten cel.

Wiktor był typowym trzynastolatkiem, który śledził poczynania ulubionych youtuberów i szalał z przyjaciółmi na rowerach. Tego lata jego wyczekiwane wakacje na Mazurach zamieniły się w koszmar, kiedy wodne pogotowie zabrało go z żaglówki do szpitala. Diagnoza okazała się wyrokiem na całe życie…cukrzyca typu pierwszego, nieuleczalna, postępująca, autoimmunologiczna choroba, która niszczy trzustkę i powoduje powikłania w całym organizmie. Od tej chwili codzienne życie to, ciągła kontrola poziomu cukru – również w nocy, reżim związany z dietą, nasz strach, kiedy czekamy na wynik na glukometrze. - piszą rodzice Wiktora. - Wiktor nie może zaakceptować swojej choroby i chce, żeby było „jak wcześniej”. Tego nie możemy mu dać, chociaż bardzo byśmy chcieli. Jedynym dostępnym lekiem, który pozwoli zatrzymać niszczenie trzustki i złagodzi przebieg choroby, jest terapia TREG. Terapia wykorzystuje własne komórki pacjenta do przeciwdziałania procesowi niszczenia. Izoluje się z krwi chorego tzw. limfocyty regulatorowe (Tregs), które potrafią zatrzymać proces niszczenia komórek produkujących insulinę przez układ odpornościowy. Niestety terapia nie jest refundowana przez NFZ, a jej koszt jest ogromny.

Na leczenie potrzeba aż 400 tys.zł.

- Nie stać nas na sfinansowanie tak kosztownego leczenia. Wiktor dostał kwalifikację do terapii, ale żeby zadziałała, musi mieć podaną natychmiast pierwszą dawkę limfocytów T. Jego kwalifikacja jest aktualna miesiąc, więc do końca roku musimy zebrać ogromną sumę pieniędzy. Bardzo prosimy wszystkich o wsparcie, każda nawet najmniejsza kwota to krok do osiągnięcia celu. Wierzymy, że znajdzie się wielu ludzi, którzy pomogą Wiktorkowi spędzić te święta Bożego Narodzenia z nadzieją na lepsze jutro... - apelują rodzice trzynastolatka.

Zbiórka na leczenie prowadzona jest tutaj: siepomaga.pl. Zebrano już ponad 35 tys.zł.

1 komentarz

  • Kamila
    Kamila piątek, 13 grudzień 2019 11:18 Link do komentarza

    Dziękuję bardzo za udostępnienie ❤

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us