Reklama
Reklama

Za nami "Wieczór Dobroczynności"

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Ponad 30 tys zł. zebrano podczas corocznej imprezy charytatywnej pn. „OdDam –Wieczór Dobroczynności”. Wydarzenie, organizowane przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" w Zamościu, odbyło się 6 grudnia w Hotelu Artis.

Jak informują organizatorzy, ideą wieczoru była wdzięczność za pomoc i chęć podziękowania wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym we wsparcie działań Stowarzyszenia na rzecz zakończenia I etapu budowy „Rodzinnego Domu” – Kompleksu Terapeutyczno – Opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami w Zamościu przy ul. Kresowej 24, w którym od 28 lutego 2020 r. Warsztat Terapii Zajęciowej będzie miał nową siedzibę i przyjmie ponad 40 uczestników.

Wieczór obfitował w przeżycia artystyczne, których dostarczyli: niezwykle utalentowany Piotr Tymura – 9 latek, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej w Zamościu, który wykonał utwory Chopina. Kolejnym artystą, który uświetnił część artystyczną wieczoru był Krzysztof Stopa wspaniały skrzypek, basista i wieloletni pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu. Kolejnymi muzykami występującymi na scenie byli Adrian Makar - zwycięzca siódmej edycji Programu TVN „Mam Talent” oraz Dariusz Tokarzewski, wokalistą zespołu VOX, który w programie „Jaka to melodia” wygrał nagrodę pieniężną i przekazał ją na rzecz budowy Rodzinnego Domu. Ostatnim muzykiem występującym na scenie była wokalistka i instrumentalistka, laureatka Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych, uczestniczka wielu projektów muzycznych Magdalena Sałamacha wraz z Arkadiuszem Rozmusem, pianistą i studentem I roku fortepianu na kierunku jazz i muzyka estradowa na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Wieczór był także okazją do zaprezentowania aktorskiego i teatralnego talentu wychowanków i terapeutów "Krok za krokiem". Jako pierwsi sztukę teatralną pt. „Zagubiony” wg autorskiego scenariusza zespołu Małego Teatru Ruchu zaprezentował zespół wychowanków i terapeutów Środowiskowego Domu Samopomocy „Krok dalej” w Białobrzegach. Kolejny występ teatralny pt. „Sześć Łabędzi” wykonali uczniowie z Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu.

Dzięki wsparciu darczyńców zarówno tych obecnych podczas wieczoru jak również tych, którzy z różnych względów nie mogli być obecni, ale wsparli ideę poprzez przekazanie darowizny udało się zebrać ponad 30 tys.zł.

Podczas "Wieczoru dobroczynności" - Imiona i nazwiska darczyńców zostały wyeksponowane na świątecznej choince, która będzie ozdobą w siedzibie stowarzyszenia.

-Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania. Szczególne podziękowania składamy Katarzynie Jaczyńskiej i Kamilowi Rusztynowi, uczniom I Społecznego Liceum Ogólnokształcącemu im. Unii Europejskiej za piękne prowadzenie Wieczoru Dobroczynności a także Panu Tadeuszowi Kończyńskiemu, który bezinteresownie po raz siódmy udziela nam gościny - podsumowują organizatorzy.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us