Reklama
Reklama

Mieszkanie Plus w Zamościu – wbite pierwsze łopaty

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

9 grudnia 2019 roku zainaugurowano budowę 96 mieszkań przy ul. Parkowej w Zamościu. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma budowlana API Sp. z.o.o Przewidywany termin oddania inwestycji to IV kwartał 2021 roku.

Mieszkanie Plus w Zamościu powstanie na niespełna hektarowej działce wskazanej przez samorząd. Teren inwestycji w całości położony jest w obrębie uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego między ulicami Parkową, Konwaliową i Chłodną w zachodniej części miasta.

Osiedle będzie składało się z sześciu czterokondygnacyjnych budynków o dwuspadowych dachach zaprojektowanych z uwzględnieniem lokalnych warunków krajobrazowych i charakteru otaczającej zabudowy. Średni metraż powstających mieszkań będzie wynosił blisko 55 mkw., a dominującym typem w strukturze będzie M3. Do każdego mieszkania na parterze przewidziano ogródek. Inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus ruszy w bezpośrednim sąsiedztwie bloków wybudowanym przez zamojskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. W promieniu kilometra znajdują się przychodnie, szkoły, przedszkole i liczne sklepy spożywcze.

Na początku lipca 2019 roku spółka PFR Nieruchomości uruchomiła ankietę dla osób zainteresowanych inwestycją w ramach programu Mieszkanie Plus w Zamościu. Wypełniło ją ponad pół tysiąca osób, co oznacza blisko 6 chętnych na jedno mieszkanie. Wśród pytań były zarówno te dotyczące preferowanego metrażu oferowanych mieszkań, a także rodzaju umowy – najmu instytucjonalnego lub najmu z dojściem do własności. Jak wynika z analizy ankiet w Zamościu najwięcej, bo blisko 50 proc. badanych, chce zamieszkać w lokalu 3-pokojowym, z kolei na 2-pokojowe mieszkanie zdecydowałoby się prawie 30 proc. ankietowanych. Większość jest zainteresowana najmem z dojściem do własności – taką odpowiedź wskazało 93 proc. osób. Ponadto aż 67 proc. chce wprowadzić się do mieszkania wykończonego pod klucz. Jeśli chodzi o sytuację mieszkaniową ankietowanych to najczęściej wskazywali oni, że obecnie wynajmują mieszkanie na rynku komercyjnym (41 proc.) bądź mieszkają u rodziców (45 proc.). Respondenci zainteresowali się programem Mieszkanie Plus, ponieważ nie mają obecnie własnego mieszkania (65 proc.), a także nie stać ich na kredyt mieszkaniowy (50 proc.). Ankietowani zamieszkują głównie gminę Zamość (74 proc.) i mają przeważanie od 21-40 lat (78 proc. ankietowanych).

- Myślę, że za dwa lata, nie wiem czy będzie takie piękne słońce i taka piękna pogoda, ale będzie gorąco z innego powodu - wprowadzą się tu rodziny, które czekają dziś na mieszkanie. Wprowadzi się tu 96 rodzin. Te 96 rodzin to 96 szans na rozwój Zamościa, 96 szans na rozwój talentów jakie tkwią w tych rodzinach. Zależy nam na rozwoju Polski Wschodniej. Zależy nam żeby ściągać tu inwestycje i takie programy jak Mieszkanie Plus -  podkreślał wiceminister aktywów państwowych, Artur Soboń.

-Stworzyliśmy ramy prawne, stworzyliśmy bank ziemi, nauczyliśmy się współpracować z wykonawcami, deweloperami. Teraz jest czas na wbijanie łopat. Myślę, że tą inwestycją rząd udowadnia, że dobro Polaków i dobro w sercu każdego jest nam bliskie. Ta szansa dla blisko stu rodzin, to dowód, że jesteśmy wiarygodni – zaznaczył wiceminister rozwoju, Robert Nowicki.

- Jako jedni z pierwszych podpisaliśmy umowę, jeszcze z BGK Nieruchomości. Po długim czasie, długim ze względu na procedury, bo chęci były po obu stronach ogromne, udało nam się wszystko dopiąć i wbijamy dziś łopatę. Chcę żebyśmy dalej z takim zapałem pracowali, żeby więcej Mieszkań Plus powstawało w Zamościu – stwierdził prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk

- To trzecia inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus na Lubelszczyźnie. Pierwszą była Biała Podlaska, gdzie w maju ubiegłego roku wręczyliśmy klucze do 186 mieszkań. Inwestycja jest objęta także programem dopłat do czynszu i korzysta z nich już nich już ponad 15o najemców. Niedawno ruszyliśmy z budową w Świdniku, gdzie powstanie 108 mieszkań. Wszędzie zapotrzebowanie na te mieszkania jest wielkie. Z ankiet przeprowadzonych w Zamościu wynika, że mamy 6 rodzin chętnych na jedno mieszkanie. Dlatego to nie jest nasze ostatnie słowo – mówił prezes zarządu PFR Nieruchomości S.A., Mirosław Barszcz.

W ramach filaru inwestycyjnego programu Mieszkanie Plus na terenie województwa lubelskiego może powstać 1,5 tysiąca mieszkań w kilkunastu lokalizacjach. W ramach programu Mieszkanie Plus powstało 867 mieszkań, w budowie znajduje się 1687 w ośmiu lokalizacjach - Krakowie, Katowicach, Kępicach, Jarocinie, Dębicy, Świdniku, Mińsku Mazowieckim i Zamościu.

6 komentarzy

 • Wiola
  Wiola poniedziałek, 09 grudzień 2019 19:02 Link do komentarza

  dużo tych ojców sukcesu, aż zabrakło jednej łopaty :D

 • Zamościanin
  Zamościanin poniedziałek, 09 grudzień 2019 19:15 Link do komentarza

  Nawet łopaty musiały się świecić, czy to zawsze musi być taka pokazówka... ?

 • Bogusław Łysy
  Bogusław Łysy wtorek, 10 grudzień 2019 00:50 Link do komentarza

  Sukces - jak wiemy - ma wiele łopat. Porażka jest tylko... sierotą.

 • nie przygotowali sie
  nie przygotowali sie wtorek, 10 grudzień 2019 09:39 Link do komentarza

  zabrakło łopaty dla jednej pani :D

 • starszy operator blebogryzarki
  starszy operator blebogryzarki wtorek, 10 grudzień 2019 15:09 Link do komentarza

  Takie ładne łopaty, tylko szkoda, że jednej zabrakło, bo stoi bidulka i prawie jej łzy lecą. Wszyscy wbili a ona nie ma czym. I co tu robić, co czynić, do Castoramy daleko i pewnie takich ładnych łopat już nie ma, a z grabkami głupio, może taczka? Tylko duża, droga i jeszcze ktoś pomyśli, że go wywieźć zechcą, też niezbyt dobry pomysł. I jak tu świętować uroczystą dostojność tej chwili uniesień? jak się zachować? Dobrze, że pokropione, bo byłby falstart inwestycji i pech jak nic. A ta ekipa mogłaby ogródki kopać, szkoda takich ładnych łopat na jeden raz.

 • student łopatologii
  student łopatologii środa, 11 grudzień 2019 09:11 Link do komentarza

  A kiedy z łopatami polecą na Błonie-Zatorze, bo prezydent obiecał, że w planach jest zbudowanie tam osiedla, gdzie na obecnych teraz łąkach mają stanąć bloki i łojejuuuuu.....

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us