Reklama
Reklama

Zbiórki podsumowane

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Dzięki hojności darczyńców Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu mogło obdarować świątecznymi paczkami żywnościowymi najbardziej potrzebujących. W ramach Akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” wolontariusze sztabu MCPR zebrali łącznie 2150 kg darów: 1455 kg żywności długoterminowej, 160 kg słodyczy, 40 kg środków czystości, 495 kg innych darów rzeczowych (340 kg odzieży, 45 kg obuwia, 50 kg zabawek i 50 kg książek, artykułów szkolnych i papierniczych).

W niedzielę w Dniu Wielkiej Ulicznej Zbiórki Darów (24.11.2019 r.) podczas meczu piłki ręcznej MKS Padwa Zamość i KPR Legionowo na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu wolontariusze Akcji PDPZ zbierali dary żywnościowe i słodycze w ramach akcji PDPZ, zebrano ok. 330 kg żywności długoterminowej.

Z zebranych produktów żywnościowych przygotowano paczki żywnościowe dla 135 osób i rodzin objętych wsparciem MCPR (na podstawie list sporządzonych przez pracowników socjalnych). Paczki już trafiły do osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji. Zebrana odzież, obuwie, zabawki będą wydawane wskazanym przez pracowników socjalnych osobom i rodzinom wymagającym tej formy wsparcia.

Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu uczestniczyło również w „Świątecznej Zbiórce Żywności” Banku Żywności w Lublinie (29-30.11.2019). Wolontariusze zbierali żywność w 7 sklepach: w trzech sklepach PSS Społem oraz w czterech sklepach „Biedronka”.

W Świątecznej Zbiórce Żywności łącznie zebrano 1203,18 kg żywności. Z zebranych darów przygotowano 124 paczki żywnościowe, które w dniu 03.12.2019 r. zostaną przekazane osobom i rodzinom objętym wsparciem MCPR na podstawie list sporządzonych przez pracowników socjalnych.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us