Reklama
Reklama

E-usługi w szpitalu niepublicznym

E-usługi w szpitalu niepublicznym

Bez wychodzenia z domu, bez stania w kolejkach- pacjenci Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o.o. będą mogli odbierać wyniki swoich badań i w razie potrzeby konsultować je z wybranym lekarzem.

Placówka wdraża projekt „Poprawa bezpieczeństwa danych medycznych i wdrożenie e-usług dla pacjentów w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym Sp. z o.o.”. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość zadania to 3 268 895,93 PLN. Dofinansowanie wynosi 2 742 968,12 PLN.

Głównym celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa danych medycznych, rozwój elektronicznych usług publicznych oraz rozwój informatyzacji w sektorze ochrony zdrowia poprzez wdrożenie e-usług dla pacjentów Zamojskiego Szpitala Niepublicznego.

Placówka kupiła nowy sprzęt (są to m.in. komputery, monitory, serwery, macierze dyskowe) niezbędny do przechowywania dużej ilości danych, a także oprogramowanie i licencje niezbędne do świadczenia e-usług.

Jak to działa?
Po wejściu na internetową stronę szpitala (www.szpital.com.pl), pacjent klika na specjalny link „e-portal”, który przenosi go na stronę logowania do Konta Pacjenta. Loginem jest PESEL, hasłem numer pacjenta, który znajduje się w dokumentach, jakie pacjent otrzymuje przy wypisie ze szpitala lub po wizycie u lekarza.

Dane pacjentów, a także dokumentacja medyczna przechowywana na serwerach szpitala są zabezpieczone w sposób zgodny z RODO.

1 komentarz

  • pacjent
    pacjent środa, 27 listopad 2019 19:32 Link do komentarza

    Ale żeby się umówić do specjalisty to nadal trzeba będzie zajmować kolejkę o piątej rano :(

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us