Reklama

20 tys. zł. chowała w poduszce, którą wyrzucono podczas porządków

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

86-letnia mieszkanka ośrodka pomocy miała "ukryte" w starej poduszce 20 tys. zł. Podczas porządków poduszka trafiła na śmieci.

- W czwartek dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony o zagubieniu pieniędzy przez pensjonariuszkę jednego z domów pomocy znajdujących się na terenie powiatu zamojskiego. 86-letnia mieszkanka placówki twierdziła, że pieniądze w kwocie ponad 20 tys. zł. miała schowane w poduszce. Nikt z mieszkańców oraz pracowników ośrodka nie wiedział, że 86-letnia posiada taką kwotę oszczędności. Dlatego też jej słowa nie do końca były wiarygodne. Policjantom, którzy zjawili się w ośrodku zdenerwowana 86-latka wytłumaczyła, gdzie przechowywała pieniądze. Mundurowi ustalili, że w dniu kiedy 86-latka zorientowała się, że brakuje jej oszczędności w użytkowanym przez nią pokoju pracownicy ośrodka robili porządki. Z pokoju kobiety zostały wyniesione duże ilości śmieci i nagromadzone przez nią rożnego typu stare nieużyteczne przedmioty. Podczas sprzątania seniorka była cały czas obecna w pokoju, więc było mało prawdopodobne, że nie zareagowała kiedy wyrzucano poduszkę, w której miała przechowywać pieniądze. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Pomimo tego policjanci postanowili to sprawdzić. Pracownicy ośrodka, w obecności policjantów przejrzeli przedmioty wyniesione z pokoju 86-latki. Wśród śmieci była opisywane przez kobietę stara sfatygowana poduszka, a w jej wnętrzu foliowe woreczki i papierki oraz saszetka, w której znajdowało się pudełeczko zabezpieczone gumką. Po otwarciu pudełeczka okazało się, że 86-latka rzeczywiście przechowywała tam oszczędności, było tam ponad 20 tys. zł. - dodaje. 

Pieniądze zostały oddane właścicielce. Szczęśliwa seniorka podziękowała policjantom za pomoc w odnalezieniu zaginionych oszczędności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us