Reklama
Reklama

Stare Miasto rozbłyśnie 6 grudnia

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Wraz z początkiem grudnia na Rynku Wielkim pojawią się świąteczne iluminacje. Jak informuje magistrat, tegoroczna odsłona miejskich iluminacji to połączenie nowoczesnego wzornictwa i tradycyjnych, znanych i lubianych ozdób świątecznych.

W pełnej krasie będzie je można oglądać od 6 grudnia, premierowy pokaz zaplanowano na godz. 18:00. Iluminacje pozostaną na Rynku Wielkim do końca lutego 2020r.

- Tworzenie dla tak pięknej, historycznej przestrzeni to niezwykle inspirujące wyzwanie – mówi Karol Bas z firmy Multidekor, która zaprojektowała i wykonała iluminację.

Na płycie Rynku Wielkiego zostanie ustawiony świetlny labirynt, który zajmie powierzchnię aż 800m2.

I tu dobra wiadomość: do labiryntu będzie można wejść, a spacerowicze odnajdą w zakamarkach zaczarowanego ogrodu świąteczne niespodzianki: świetlne rzeźby w kształcie błyszczących gwiazd, czerwonych bombek, gwiazdkowych prezentów przewiązanych złotą wstęgą czy zdobionych bombkami dekoracyjnych stożków, z których każdy zabłyśnie 1,5 tysiąca punktów świetlnych LED.

- Dekoracje na Starym Mieście co roku cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców miasta i turystów, którzy specjalnie przyjeżdżają do Zamościa, by obejrzeć iluminacje. Ozdoby wprowadzają nas w świąteczny klimat, ale mają one nie tylko wymiar estetyczny, dekoracyjny. Dzięki głosom internautów zwyciężaliśmy w plebiscycie „Świeć się” na najpiękniej rozświetlone miasto, a nagrody przekazywaliśmy osobom potrzebującym- podkreśla prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Wśród świątecznych dekoracji miasta pojawi się, cieszący się niesłabnącą popularnością, „I love Zamość”, który jak w latach poprzednich będzie doskonałym miejscem do wspólnego zdjęcia.

Nie zabraknie świątecznej choinki. Udekorowane drzewko i zimowe projekcje na elewacji ratusza to stałe elementy świątecznego wystroju Rynku. Bożonarodzeniowa szopka świąteczna pojawi się na Rynku Wielkim 10 grudnia.

1 komentarz

  • meloman
    meloman wtorek, 19 listopad 2019 20:18 Link do komentarza

    a kiedy będzie to kolędowanie? na kiedy je zaplanowali?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us